Златно Тркало 2022 – Широка листа на кандидати! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Златно Тркало 2022 – Широка листа на кандидати!

Започнуваме нов, трет циклус на потрагата по најпосакувани автомобили во Македонија – а ова е широката листа на кандидати.

Оваа година имаме навистина многу автомобили кои за прв пат пристигнаа во Македонија, или пак се очекуваат да пристигнат во наредниот период додека трае пријавувањето. Првите два циклуси поминаа навистина одлично, па со повеќе искуство и уште повеќе ентузијазам со нашите колеги од Автоплус, CarsByVik и RPM.mk го организираме третиот.

Во согласност со досегашната динамика, од оваа поширока листа ќе произлезе прочистена листа и кандидатите ќе бидат распоредени во соодветните категории. Сега за сега, еве ги сите автомобили, а наскоро очекувајте уште повеќе детали и информации. Како и секогаш, ние ќе ги одбереме кандидатите, а најпосакуваните автомобили ќе ги одберете токму вие – нашите читатели!

Audi

BMW

Citroën

Dacia

Fiat

Ford

Hyundai

Jaguar

Jeep

Kia

Mercedes-Benz

Mini

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Seat

Skoda

SsangYong

  • Rexton Facelift

Toyota

Volkswagen

 

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.