full screen background image
Search

ТАГ: ,

ПРЕМИЕРА: Mercedes Vision AMG е најава за електричниот седан на AMG

Иако е само визија за тоа како би можел да изгледа моќен електричен седан кој доаѓа директно...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C43 користи 4-цилиндерски турбо-бензинец со електрично турбо и 422 коњски сили!

Пред да ја видиме новата full-fat AMG верзија на новата C-Class, Mercedes-AMG ја претстави новата C43 4Matic која...

ПРЕМИЕРА: „Осовниот“ Mercedes-AMG SL 43 има 2-литарски турбо-бензинец со четири цилиндри!

Под поклопецот на спортскиот роудстер се крие 2-литарски турбо-бензинец со 4 цилиндри кој...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT Track Series – Лимитирана серија со (скоро) неограничени перформанси!

Срцето на новиот Mercedes-AMG GT Track Series е надградениот 4-литарски битурбо V8 кој во оваа...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG го претстави најновиот SL – Дизајнот го потпишува Славче Таневски!

Целосно-новиот SL е навистина нов – спортскиот крстосувач на Mercedes-AMG е поставен на нова...

Mercedes-Benz на IAA Mobility 2021: Претставени EQE, Mercedes-AMG EQS 53, луксузниот концепт Maybach EQS и концептот за електричен EQG!

На ексклузивната презентација во Минхен, Mercedes-Benz претстави неколку нови електрични модели и...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE – 843 коњски сили и 1400 Nm!

Комбинацијата од 4-литарски твин-турбо V8 и електромотор поставен на задната оска нуди вкупно...

Секој нов модел на Mercedes од 2025 ќе добие своја електрична верзија

Германскиот бренд го објави планот за иднината на нивната гама – а според него планира во...

Идната генерација на Mercedes-Benz SL ќе го замени AMG GT Roadster

Mercedes-AMG објавија повеќе информации за следната генерација на моделот SL и нејзиното...

420-коњската Mercedes-AMG A45 S пристигна во Мак Аутостар!

Најмоќната изведба на најмалиот член на AMG семејството пристигна во салонот на Mercedes-Benz во...

Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG го најавува екстремниот Project ONE

Спортската дивизија на Mercedes објави кратко видео, во кое го прикажува престојниот...

Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé во салонот на Мак Аутостар!

Во Junge Sterne салонот на Мак Аутостар е изложен примерок на моќниот The Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé!

Mercedes-AMG GLA и CLA 35 пристигнаа во Македонија!

AMG-изведбите на новите GLA и CLA – кои имаат по 306 коњски сили – пристигнаа во салонот на...

Mercedes-AMG GT Black Series е најбрзиот сериски автомобил на Нирбургринг!

Најновата и најсилна изведба на моделот AMG GT заврти еден круг на „Зелениот Пекол“ за само 6...