full screen background image
Search

ТАГ: ,

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C63 го заменува моќниот V8 со 4-цилиндерски хибрид со 680 коњски сили!

Пристапот кај новиот Mercedes-AMG C63 S E Peformance е радикално поинаков – нема веќе голем V8, туку на...

Mercedes-AMG утре ќе го претстави електрифицираниот C63 E Performance

Mercedes-AMG утре ќе ја претстави својата нова интерпретација за врвна C-класа – која...

Во салонот на Мак Аутостар пристигна Mercedes-AMG GT S E PERFORMANCE 4-Door Coupé!

Моќниот супер-седан на AMG поставува нови стандарди. Хај-тек конфигурацијата е навистина...

Во салонот на Мак Аутостар пристигна новиот Mercedes-AMG SL, дизајниран од Славче Таневски!

Најновата генерација на легендарниот SL на Mercedes-Benz пристигна во салонот во Скопје, а дизајнот...

Новиот Mercedes-AMG G63 4×4² е теренско чудовиште со 585 коњски сили!

AMG дивизијата ги откри првите фотографии и информации за новиот G63 4×4² кој под поклопецот...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG One има мотор од Формула 1 и 1063 коњски сили!

Mercedes-AMG за прв пат го покажа Project One концептот во 2017 и најави знаменосец со V6 од F1 и напредни...

ПРЕМИЕРА: Mercedes Vision AMG е најава за електричниот седан на AMG

Иако е само визија за тоа како би можел да изгледа моќен електричен седан кој доаѓа директно...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C43 користи 4-цилиндерски турбо-бензинец со електрично турбо и 422 коњски сили!

Пред да ја видиме новата full-fat AMG верзија на новата C-Class, Mercedes-AMG ја претстави новата C43 4Matic која...

ПРЕМИЕРА: „Осовниот“ Mercedes-AMG SL 43 има 2-литарски турбо-бензинец со четири цилиндри!

Под поклопецот на спортскиот роудстер се крие 2-литарски турбо-бензинец со 4 цилиндри кој...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT Track Series – Лимитирана серија со (скоро) неограничени перформанси!

Срцето на новиот Mercedes-AMG GT Track Series е надградениот 4-литарски битурбо V8 кој во оваа...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG го претстави најновиот SL – Дизајнот го потпишува Славче Таневски!

Целосно-новиот SL е навистина нов – спортскиот крстосувач на Mercedes-AMG е поставен на нова...

Mercedes-Benz на IAA Mobility 2021: Претставени EQE, Mercedes-AMG EQS 53, луксузниот концепт Maybach EQS и концептот за електричен EQG!

На ексклузивната презентација во Минхен, Mercedes-Benz претстави неколку нови електрични модели и...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE – 843 коњски сили и 1400 Nm!

Комбинацијата од 4-литарски твин-турбо V8 и електромотор поставен на задната оска нуди вкупно...

Секој нов модел на Mercedes од 2025 ќе добие своја електрична верзија

Германскиот бренд го објави планот за иднината на нивната гама – а според него планира во...