full screen background image
Search

ТАГ:

Ф1 Монца: 1-2 победа за McLaren! Кој го очекуваше тоа?

Во текот на вчерашниот ден се одржа големата награда на Италија на патеката во Монца. Прв...

Формула 1: Прва трка, прва 1-2 победа за Mercedes!

Првата трка оваа година беше навистина возбудлива – на подиумот завршија Nico Rosberg и Lewis...

Возачите во Formula 1 сакаат затворени болиди – може да ги добијат веќе во 2017!

Според претседателот на Асоцијацијата на Возачи на Формула 1, возачите едногласно побарале...

Формула 1: Трета титула за Lewis Hamilton!

Lewis Hamilton ја зграпчи третата шампионска титула во шампионатот на возачи во Formula 1!

Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Lewis Hamilton ја започна трката од водечката позиција, но неговиот тимски колега Nico Rosberg го...

Гледајте Формула 1 во живо!

Неверојатна можност за сите љубители на Формула 1, My Time ве носи на целосно платено VIP патување...

Formula 1 – Spain GP: Hamilton повторно победи, го презема водството во генералниот пласман!

Lewis Hamilton ја освои својата четврта последователна победа за Mercedes, но го презема и водството во...

Дваесет години од смртта на Ayrton Senna

Денес, на 1ви Мај се одбележуваат 20 години од смртта на легендарниот Ayrton Senna – еден од...

Formula 1 – Shanghai GP: Повторена и потврдена доминацијата на Mercedes!

Сребрените болиди на Mercedes-Benz стигнаа до првото и второто место во Кина – на највисокото...

Formula 1: Bahrain GP – Возбудлива 1-2 победа за Hamilton, Rosberg и Mercedes!

Lewis Hamilton го победи својот тимски колега Nico Rosberg по возбудлива борба која траеше за време на...

Formula 1 – ГН Малезија: Доминација на Hamilton и Mercedes!

Merecedes со двојната победа на втората трка оваа сезона која се возеше на патеката Сепанг ја...

F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

Новите V6 турбо мотори на Mercedes-Benz кои се користат во Formula 1 по сè изгледа имаат повеќе моќ од...

Formula 1 – Daniel Ricciardo дисквалификуван во Мелбурн!

Поради нерегуларности со протокот на гориво во неговиот болид, Daniel Ricciardo беше...

Formula 1 – ГН Австралија: Mercedes се наметнува како главен фаворит уште од самиот старт

Нико Розберг од тимот на Mercedes е победник на премиерната трка од новата сезона, со која што...