Времеплов – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Времеплов

Од машини за шиење, преку велосипеди, па сè до автомобили – Opel го слави својот 160-ти роденден!

Opel не го слави само својот 160-ти роденден, туку слави и 160 години иновации во индустријата!

Од 301 до новиот 308: 10 генерации на најбогатата серија во историјата на Peugeot

Новиот 308 e најновиот во „300 Серијата“ на францускиот бренд – и токму оваа, десетта...

30 Години Opel Astra – Бестселер и амбасадор на промени!

Во 1991, Astra го наследи Kaddett – и воведе нов моделски пристап во Opel. Според Opel, токму Astra ги...

Незаменливиот Citroën Ami 6 полни 60 години!

Легендарниот, препознатлив и незаменлив Ami 6 деновиве го прославува својот 60-ти роденден! На...

ВРЕМЕПЛОВ: Peugeot прославува 210 години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации!

Францускиот бренд оваа година го прославува својот 210-ти роденден – а низ изминативе 210...

Alfa Romeo го слави својот 110-ти роденден!

Alfa Romeo денес слави јубилеј со кој многу малку производители можат да се пофалат – денес го...

ВРЕМЕПЛОВ: Volkswagen прославува 45 Години Golf GTI!

Многумина кажуваат дека токму Volkswagen го направи првиот хот хеч со првиот Golf GTI – и 45 години...

SEAT го прослави својот 70-ти Роденден!

Шпанскиот бренд низ својата 70-годишна историја го покажа својот најголем талент –...

ТЕХНОЛОГИЈА: Еволуцијата на Peugeot i-Cockpit – Му завидуваат, но не можат да го копираат!

Peugeot за прв пат го претстави својот i-Cockpit со концепт во 2010 – сега, 10 години подоцна правиме...

ВРЕМЕПЛОВ: 15 години Bugatti Veyron – Приказната позади најбрзиот автомобил на светот!

Своевремено, 16-цилиндерскиот мега-автомобил на Bugatti ја држеше титулата за најбрз автомобил...

Утринска Гимнастика: Porsche слави 20 години на 911 GT3!

Porsche го претстави првиот 911 GT3 на Саемот на Автомобили во Франкфурт во 1999 – и 20 години...

Fiat S76 – Ѕверот од Торино повторно продефилира на Goodwood

Историскиот автомобил со најголем мотор во историјата на автомобилизмот повторно ги рашири...

Среќен роденден Volkswagen Golf!

Пред 45 години се роди Volkswagen Golf – и 45 години подоцна, Golf е автомобил кој досега мина низ 7...

Porsche слави 50 години од 917 – со 917 Concept и целосно реставриран прв примерок на легендарниот 917 тркачки автомобил!

Porsche оваа година слави значаен јубилеј – 50 години од најуспешниот тркачки болид кој...