full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Времеплов

Вечерно Кино: Ferrari го слави 70-тиот роденден!

Пред точно 70 години (и еден ден) – на 12ти Март 1947-ма година – Enzo Ferrari го стартуваше...

МЕГА-ГАЛЕРИЈА: BMW го реставрираше прекрасниот 507 на Елвис Присли!

Баварскиот производител реставрираше вистинска автомобилска икона – прекрасен примерок...

Наскоро доаѓа новиот Volvo V90, а ова е неговата семејна историја

Караваните на Volvo за многумина се синоним за она што значи едно возило да биде караван – а...

Среќен роденден – автомобилот денес полни 130 години!

На денешен ден – пред цели 130 години е регистриран пронајдокот на Карл Бенз – првиот...

Дали знаете кој е првиот електричен автомобил на BMW?

Баварскиот производител го претставил својот прв електричен автомобил уште во далечната...

Интересни детали: Што значат буквите на регистерските таблички на производителите?

Сигурно сте приметиле дека на официјалните фотографии на германските производители...

Volkswagen Karmann Ghia – еден од оние, посебните автомобили!

Кога зборуваме за автомобилите од минатото, секогаш со посебен вид на љубов зборуваме за...

BMW E31 8 Series – Кралот на BMW кој остана без наследник!

Серијата 8 на BMW беше автомобил кој можеше рамо до рамо да стои до најдобрите – но кога...

Renault 4 – Повеќе од 50 години стар, но во срцето засекогаш млад!

Дали сте знаеле дека Renault 4, или како што ние знаеме да го наречеме – Четворката – излезе во...

Електричниот Peugeot 205 бил пренапреден за своето време

Електричните возила претставувале солидна алтернатива на бензинските и дизелските верзии...

Времеплов: Историјата на BMW Series 3

Од 1975 па до денес, серијата 3 на BMW е најпопуларниот а воедно и најпродаваниот модел на BMW и...

10 интересни работи кои можеби не сте ги знаеле за F1 возилата

Се наближува почетокот на новата сезона на Formula 1, а ние ќе направиме една интересна...

BMW прослави 25 години од својот прв V12 агрегат

BMW годинава слави 25 години од својот прв V12 агрегат, а тоа го направи со ретроспектива на...

Времеплов: Историјата на Ford Fiesta

Денес ќе ве вратиме назад низ времето, потточно во 1972 година кога се раѓа идеата за мал,...