full screen background image
Search

ТАГ: , , , , , , , , , ,

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

Официјална македонска премиера на електричниот Ford Mustang Mach-E

И покрај тоа што веќе објавивме, денес електричниот Ford Mustang Mach-E ја имаше својата официјална...

Ford идната година ќе ја пензионира Fiesta, ветува дека „започнува нова ера“

Ford денес потврди дека сегашната Fiesta нема да добие наследник, но истовремено кажува дека...

Во салонот на Ford пристигна електричниот Mustang Mach-E!

Во салонот на Ми Да Гранд Моторс пристигна целосно-електричниот Ford Mustang Mach-E!

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави новиот Mustang – доаѓа со 5-литарски V8!

Ford ја претстави најновата, седма генерација на легендарниот Mustang која ќе пристигне и во...

Ford Bronco сепак ќе пристигне во Европа – но во ограничени количини

Со оглед на интересот кој купувачите во САД го покажаа за новиот ретро-инспириран SUV, Ford...

ПРЕМИЕРА: Електричниот Ford Pro Electric Supervan има 2000 коњски сили!

Четвртиот во SuperVan серијата на Ford има четири електромотори за вкупно 2000 коњски сили и...

Ford E-Transit Custom e електричниот наследник на најпродаваното комбе во Европа!

Стратегијата за електрификација на Ford зема сè поголем замав, а следниот електричен модел е...

ТЕСТ: Ford Kuga 1.5 EcoBoost 150 M6 ST-Line – SUV кој не се однесува како SUV!

Новиот SUV на Ford е конечно во наши раце – па ајде да видиме што имаат да кажат новата Ford Kuga и...

Ford најави електрична офанзива и 7 нови електрични возила до 2024!

Ford ја најави својата агресивна електрична експанзија во Европа – ќе додаде три нови...

ПРЕМИЕРА: Европскиот Ford Ranger Raptor добива 3-литарски EcoBoost V6 со 288 коњски сили!

Европскиот Ranger Raptor добива моќен 3-литарски EcoBoost V6 турбо-бензинец со 288 коњски сили и 491 Nm...

Во салонот на Ford во Скопје пристигна освежената Fiesta

Во салонот на Ми Да Гранд Моторс во Скопје веќе може да се погледне неодамна-освежената Fiesta.

ПРЕМИЕРА: Ford Bronco Raptor има повеќе од 400 коњски сили и врвни теренски способности!

Bronco Raptor користи добива значителни доработки, но и 3-литарски EcoBoost V6 кој ќе испорачува повеќе...

Утринска Гимнастика: Ford Puma Hybrid Rally1 ја расипува досадната забава!

Ford го претставува новиот учесник на идната сезона на Светскиот Рели Шампионат WRC со...