full screen background image
Search

ТАГ:

Ford Bronco сепак ќе пристигне во Европа – но во ограничени количини

Со оглед на интересот кој купувачите во САД го покажаа за новиот ретро-инспириран SUV, Ford...

ПРЕМИЕРА: Електричниот Ford Pro Electric Supervan има 2000 коњски сили!

Четвртиот во SuperVan серијата на Ford има четири електромотори за вкупно 2000 коњски сили и...

Ford E-Transit Custom e електричниот наследник на најпродаваното комбе во Европа!

Стратегијата за електрификација на Ford зема сè поголем замав, а следниот електричен модел е...

ТЕСТ: Ford Kuga 1.5 EcoBoost 150 M6 ST-Line – SUV кој не се однесува како SUV!

Новиот SUV на Ford е конечно во наши раце – па ајде да видиме што имаат да кажат новата Ford Kuga и...

Ford најави електрична офанзива и 7 нови електрични возила до 2024!

Ford ја најави својата агресивна електрична експанзија во Европа – ќе додаде три нови...

ПРЕМИЕРА: Европскиот Ford Ranger Raptor добива 3-литарски EcoBoost V6 со 288 коњски сили!

Европскиот Ranger Raptor добива моќен 3-литарски EcoBoost V6 турбо-бензинец со 288 коњски сили и 491 Nm...

Во салонот на Ford во Скопје пристигна освежената Fiesta

Во салонот на Ми Да Гранд Моторс во Скопје веќе може да се погледне неодамна-освежената Fiesta.

ПРЕМИЕРА: Ford Bronco Raptor има повеќе од 400 коњски сили и врвни теренски способности!

Bronco Raptor користи добива значителни доработки, но и 3-литарски EcoBoost V6 кој ќе испорачува повеќе...

Утринска Гимнастика: Ford Puma Hybrid Rally1 ја расипува досадната забава!

Ford го претставува новиот учесник на идната сезона на Светскиот Рели Шампионат WRC со...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2022!

Откако ја објави долгата листа на кандидати, жирито ги објави седумте финалисти – од кои 6...

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави новиот Ranger

Ford го претстави новиот Ranger и го најави како „најпаметниот, најсенаменскиот и најспособниот...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави освежениот Focus!

Ford подготви темелно освежување за одличниот Focus – кој покрај затегнатиот дизајн и новите...

ПРЕМИЕРА: Новиот Ford Tourneo Connect е базиран на Volkswagen Caddy

Ford ја претстави најновата генерација на сенаменскиот Tourneo Connect, кој сега е базиран на...