kia – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Kia Xceed 1.6 GDI DCT PHEV Executive – Ефикасен, супер-современ Xceed!

Како се снаоѓа плаг-ин хибридниот Xceed во урбаната џунгла и дали плаг-ин хибридниот кросовер...

Во салонот на Kia во Скопје пристигна целосно-електричната EV6!

Големиот електричен EV6 пристигна во салонот на Kia во Скопје и веќе е достапен за македонските...

ПРЕМИЕРА: Новото Kia Picanto е самоуверен градски автомобил!

Новото Kia Picanto добива агресивен лик, нови технологии во кабината и ефикасни бензински мотори...

Kia додава дизајнер од BMW и Bentley во својот тим

Kia во својот тим го додава John Buckingham кој порано беше дизајнер во BMW и креативен директор на BMW...

Во салонот на Kia пристигна електричниот Niro EV!

Во салонот на KIA во Скопје деновиве пристигна новиот, целосно-електричен Niro и на голема врата...

Kia објави повеќе детали за EV9 – врвната верзија ќе има 380 коњски сили, најефикасната ќе поминува 540 километри

Kia неодамна ги објави првите фотографии и детали за новиот голем електричен SUV кој се вика EV9...

ПРЕМИЕРА: KIA EV9 е голем електричен SUV кој изгледа како концепт – пристигнува до крајот на оваа година

Големиот електричен EV9 ќе биде знаменосец на SUV-гамата на KIA и ќе се наметне преку...

BMW X1, Hyundai Ioniq 6 и Kia Niro се финалисти за Светски Автомобил на Годината

Жирито кое го одбира Светскиот Автомобил на Годината ќе го прогласи победникот на 5ти Април.

Во салонот на Kia пристигна освежениот Xceed!

Во салонот на Киа Македонија пристигна освежениот Xceed и со тоа на едно место може да се...

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

Објавени финалистите кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за 2023

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Kia и Hyundai ќе користат навигација од TomTom

TomTom системот за навигација ќе се користи во сите возила на Kia и Hyundai кои ќе се продаваат во...

ПРЕМИЕРА: Kia го претстави освежениот Xceed

Освежениот Xceed не само што за прв пат добива и GT-Line верзија, го добива и моќниот 1.6-литарски...

Kia се подготвува да го освежи и Xceed

Kia ги објави првите скици од освежениот Xceed кој официјално ќе дебитира следната седмица.