full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Идните модели на Hyundai, Kia и Genesis ќе користат мултимедијални системи од Nvidia

Сите идни автомобили од производителите Hyundai, Kia и Genesis, почнувајќи од 2022 ќе доаѓаат сериски...

Пристигна освежениот Kia Rio – Ветува технологии од поголеми автомобили и освежен дизајн

Во салонот на Kia Motors Macedonia веќе може да се види освежениот Kia Rio. Надградениот модел се...

Освежениот Stonic пристигна во салонот на Kia Motors Macedonia

Само неколку месеци по официјалната презентација, освежениот Stonic пристигна во салонот на Kia...

ТЕСТ: KIA Xceed 1.0 T-GDI 120 Vision – Ова е „основниот“ модел?!

Кога за прв пат седнавме зад управувачот на Xceed, кажавме дека кросоверот на KIA е за оние кои...

ПРЕМИЕРА: KIA го претстави динамичниот Stonic GT Line

Новиот Stonic GT Line ги истакнува спортските елементи на субкомпактниот кросовер на KIA.

KIA Motors забрзано работи да стане водечки бренд за електрични возила!

Трансформацијата на KIA ќе се одвива во неколку фази – а првата фаза е седум нови возила на...

KIA ги објави првите детали и фотографии за освежениот Stinger

KIA Motors ги објави првите слики од затегнатиот Stinger, откривајќи освежен дизајн за спортскиот...

ПРЕМИЕРА: KIA го претстави својот најмал кросовер – субкомпактниот Sonet

Малиот Sonet прво ќе се продава во Индија, а планот на KIA е понатаму да го понуди и на други...

ПРЕМИЕРА: KIA го освежи Stonic со нови технологии и лајт-хибридна варијанта.

KIA тукушто ги објави официјалните податоци околу освежениот Stonic – популарниот кросовер...

KIA подготви значително освежување за компактниот Rio!

KIA подготви сериозно освежување за Rio – компактниот хечбек добива грст нови технологии,...

Новиот KIA Sorento ги елиминира слепите точки преку дигиталната табла со инструменти!

Blind-Spot View Monitor системот кај новиот голем SUV на KIA го користи дигиталниот дисплеј пред возачот...

КИА Моторс Македонија ве покануваат да го посетите виртуелниот салон

Македонскиот импортер на возилата на KIA подготви нешто навистина ново – виртуелен салон,...

KIA Telluride е Светски Автомобил на Годината, плус две признанија за Porsche Taycan и по едно за KIA Soul и Mazda 3

Големиот SUV на KIA е прогласен за Светски Автомобил на Годината за 2020, додека Porsche Taycan, KIA Soul и...

ПРЕМИЕРА: Официјално, еве го новиот KIA Sorento!

Иако веќе знаеме како ќе изгледа новиот Sorento, KIA денес и официјално ги потврди спецификациите...