bugatti – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

W16 Mistral е Bugatti Chiron во roadster варијанта

Отворениот хиперавтомобил ќе биде произведен во лимитирано издание од 99 примероци

Тркачкиот Bugatti Bolide од 4 милиони евра стана реалност!

Првиот тркачки хиперавтомобил на Bugatti е придвижуван од квад-турбо W16 со 1.578 коњски сили и тежи...

Chiron Super Sport Golden Era е специјално, уникатно Bugatti со 45 „тетовирани“ скици

Најновиот, специјален Chiron Super Sport ја носи ознаката Golden Era како и дури 45 скици од минати модели...

Bugatti ќе продолжи со супер-ексклузивните автомобили и во ерата на Rimac

Веќе подолго време се шпекулира дека Bugatti ќе воведе втор паралелен модел во својата понуда,...

ПРЕМИЕРА: Bugatti W16 Mistral е кабриолет со 1600 коњски сили кој ќе биде произведен во само 99 примероци

Mistral е првиот автомобил на Bugatti кој дебитира откако францускиот бренд е дел од Bugatti-Rimac –...

Утринска Гимнастика: W16 моторот на Bugatti е последниот од неговиот вид!

Bugatti претстави кратко, но прекрасно видео од произведувањето на уникатниот мотор, кој го...

Утринска Гимнастика: 417 километри на час со Bugatti Chiron на германскиот аутобан!

Погледнете како изгледаат 417 километри на час во Bugatti Chiron – и тоа не на затворена патека,...

Rimac и Bugatti заедно ќе ја пишуваат иднината!

По неколкумесечните шпекулации, конечно и официјално – Rimac и Porsche започнуваат заедничка...

ПРЕМИЕРА: Bugatti Bolide е мега-автомобил со 1850 коњски сили!

Bolide е резервиран само за тркачките патеки, има 1850 коњски сили, забрзува до 100 километри на час...

Bugatti започна да ги испорачува првите примероци од супер-ексклузивниот Divo

Bugatti Divo чини од 5 милиони Евра – а првите примероци во моментов се испорачуваат на среќните...

ВРЕМЕПЛОВ: 15 години Bugatti Veyron – Приказната позади најбрзиот автомобил на светот!

Своевремено, 16-цилиндерскиот мега-автомобил на Bugatti ја држеше титулата за најбрз автомобил...

Часовник инспириран од Bugatti Chiron има мал 16-цилиндерски мотор и чини 255.000 Евра!

Часовничарите од Jacob & Co го претставија Bugatti Chiron Tourbillon – часовник кој се развиваше околу...

ПРЕМИЕРА: Pur Sport е потврдокорна верзија на Bugatti Chiron

Најновата верзија на Chiron се вика Pur Sport и создадена да нуди подиректно возачко уживање од...

Bugatti подготви две лимитирани серии на Chiron – со ознаките Noire Sportive и Noire Elegance

Специјалните серии ќе бидат произведени во само 20 примероци – и секој автомобил ќе чини...