mazda – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Mazda Iconic SP е најава за електричен спортски автомобил во духот на MX-5

Концептот кој Mazda го покажа во Токио користи иновативен погонски систем кој може да работи...

ТЕСТ: Mazda CX-60 3.3 E-SKYACTIV D 254 8AT AWD Homura – Дизелот не е мртов!

Во ера кога сите производители одат кон сè помали и помали мотори, Mazda удира шлаканица на...

Европскиот директор на Mazda смета дека забраната на возила со конвенционални мотори е срамна одлука на политичарите

Во интервју за Top Gear, Главниот Извршен Директор на Mazda Europe кажува дека ограничувањето на само...

Роторот на Mazda се враќа – но не како што мислите!

Mazda го враќа роторот во употреба – но како продолжувач на опсег на електричниот MX-30.

Македонска претпремиера на новата Mazda CX-60

Новиот CX-60 е голем и моќен SUV, а ние имавме можност набрзина одблиску да го погледнеме на...

ПРЕМИЕРА: Новата европска Mazda 2 е ребрендиран Toyota Yaris

Јапонскиот производител го претстави својот нов најмал модел – новата Mazda 2 е всушност...

AUTOBEST ги објави резултатите од Ecobest Challenge тестирањето на електрични возила

Autobest ги објави конечните резултати од првиот тест на реалната автономија во сообраќајот на...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

Mazda започнува со производство на мотори со шест цилиндри во 2022

Јапонскиот бренд ќе започне да произведува автомобили со заден погон и шест цилиндри во...

Mazda нуди резервни делови за првата генерација на MX-5

Јапонскиот производител објави дека купувачите на првата генерација на моделот MX-5 во...

ТЕСТ: Mazda 3 Skyactiv-X 180 AWD GT+ – Јапонски врв на бензинската технологија!

Во време кога сите одат кон турбо-бензинци, Mazda дава нов залет на атмосферските бензинци со...

Mazda 3 добива турбо-бензинец со 230 коњски сили, но и погон на сите четири тркала!

Иако претставувањето на моторот се случи во Мексико, сепак гласините дека Mazda овој мотор ќе...

KIA Telluride е Светски Автомобил на Годината, плус две признанија за Porsche Taycan и по едно за KIA Soul и Mazda 3

Големиот SUV на KIA е прогласен за Светски Автомобил на Годината за 2020, додека Porsche Taycan, KIA Soul и...

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...