audi – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Утринска гимнастика: Тркачкиот тим ABT DTM го доведе Audi R8 до лимитот!

Иако суперавтомобилот на Audi престана со сериско производство, неговата приказната сè уште...

ПРЕМИЕРА: Audi ги претстави освежените Q8 и SQ8

Големиот купе-SUV на Audi добива затегнат дизајн со ласерски предни светла и задни светла со...

Електричниот Audi Q6 e-tron ќе дебитира до крајот на оваа година

Новиот електричен SUV на Audi ќе дебитира до крајот на оваа година – германскиот...

Практиканти во Audi трансформираа NSU Prinz во електричен спортски автомобил со 240 коњски сили!

Фабриката на Audi во Neckarsulm годинава полни 150 години, а пред години и години беше сопственост на...

Давидовски е на петтото место во генералниот пласман во TCR Europe

Вториот гран при викенд од европското ТЦР првенство се одржа на улиците во По, Франција –...

ПРЕМИЕРА: Audi Activesphere концептот е супер-футуристички кросовер кој се трансформира во пикап!

Audi преку своите Sphere концепти ги највува идните модели и новиот Activesphere најавува во која...

Електричниот Audi E-Tron GT пристигна во Македонија!

Во салонот на Audi во Скопје пристигна електричниот E-Tron GT со 476 коњски сили и моќни 640 Nm вртежен...

Порше Македонија и понатаму предводи во сферата на енергетската одржливост за електрична мобилност

Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење на електрични и хибридни возила...

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

ПРЕМИЕРА: Врвните Audi RS 6 и RS 7 Performance добиваат дополнителни 30 коњски сили и 50 Nm!

Во Audi, ознаката Performance секогаш значи повеќе моќ – па монструозните RS 6 и RS 7 добиваат Performance...

Давидовиски заврши на второто место на WTCR трката во Џеда, Саудиска Арабија!

Ова беше најуспешната сезона во кариерата на Виктор Давидовски, а кулминираше со пласман на...

Давидовски ќе стартува од првиот ред на последниот WTCR гран при викенд!

Македонскиот возач Виктор Давидовски од Comtoyou Racing ќе стартува од првиот ред на финалниот...

ПРЕМИЕРА: Audi e-tron станува Q8 e-tron, добива освежување и поголема автономија

Големиот електричен SUV добива ново име со цел полесно и подобро да се позиционира во...

ВЕЧЕРНО КИНО: Ken Block и Audi S1 Hoonitron го електрифицираат Лас Вегас!

Двата електромотори кои го задвижуваат S1 Hoonitron доаѓаат од Formula E и испорачуваат повеќе од 3000 Nm...