full screen background image
Search

ТАГ:

Во Скопје пристигна Audi Q3 Sportback!

Купеовската изведба на кросоверот на Audi пристигна во Скопје – и изгледа навистина...

MTM подготви тјунинг пакети со по 1000+ коњски сили за Audi RS6, RS7 и RS Q8!

Сакате вашите Audi RS6, RS7 или RS Q8 да имаат моќ како Bugatti Veyron? Инженерите од MTM го имаат решението...

ПРЕМИЕРА: Audi подготви освежување за кросоверот Q2

Audi подготви освежување за својот компактен кросовер, моделот Q2.

ПРЕМИЕРА: ABT Audi RS Q8-R има 740 коњски сили!

Ако Неверојатниот Хулк од Avengers серијалот имаше „службено“ возило, тоа ќе беше ABT RS Q8-R!

ПРЕМИЕРА: Audi S3 Sedan и Sportback напаѓаат со по 310 коњски сили и quattro погон на сите четири тркала!

Инженерите на Audi Sport тукушто ги претставија S3 Sedan и S3 Sportback – кои носат 2-литарски TFSI...

ПРЕМИЕРА: Audi SQ7 и SQ8 добиваат 4-литарски битурбо V8 со 500 коњски сили!

Моќните знаменосци на SUV-гамата на Audi добиваат 4-литарски би-турбо V8 TFSI – кој испорачува 507...

Audi Q4 Sportback e-tron Concept е најава за компактен, електричен Coupe-SUV

Q4 Sportback e-Tron е најава за серискиот модел кој покрај „обичниот“ Q4 e-Tron ќе започне да се продава...

ПРЕМИЕРА: Audi e-Tron S и e-Тron Sportback S – Спортски SUV модели со по 500 електрични коњски сили!

Audi ги претстави S-изведбите на e-Tron и е-Tron Sportback – првите возила во сериско производство кои...

ПРЕМИЕРА: Audi го освежи бест-селерот Q5!

Audi Q5 е еден од најпродаваните луксузни SUV модели на европскиот пазар – па Audi сега го...

ABT Sportsline му посвети малку внимание на новиот RS Q3 Sportback

Ако 400 коњски сили и 480 Nm вртежен момент не се доволни, тјунерите од ABT Sportsline се тука за да...

Volkswagen, Audi и Porsche ги продолжуваат гаранциите за три месеци.

Германците одлучија дека возилата чии гаранции истекуваат меѓу Март и Мај оваа година ќе...

ПРЕМИЕРА: Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro – Голем, плаг-ин хибриден караван!

Audi ја проширува понудата на плаг-ин хибридни модели со новиот A6 Avant 55 TFSI e quattro.

ПРЕМИЕРА: Audi го претстави новиот A3 Sedan

По хечбекот кој беше неодамна претставен, денес Audi ни ја покажа и седан-изведбата на новиот...

Порше Македонија ќе го преземе вашето возило за сервис, директо од вашиот дом

Како дел од мерките за справување со кризата наметната од COVID-19, Порше Македонија неодамна...