full screen background image
Search

ТАГ:

Bentley Bentayga Speed е новиот најбрз SUV на светот

Титулата „Најбрз SUV на Планетата“ до пред само неколку моменти заслужено беше кај Lamborghini Urus...

ПРЕМИЕРА: Bentley Continental GT Convertible – 635 коњски сили под отворено небо

Британскиот супер-луксузен бренд ја откри „отворената“ верзија на опулентниот Continental GT.

Сакате Bentley теренец, а да не е Bentayga? Нема проблем!

Ако Bentley Bentayga не ви одговара на животниот стил, и не сакате класичен теренец туку сакате...

Bentley го претстави новиот супер-луксузен Continental GT!

Новиот гранд турер на Bentley има една едноставна цел – да биде најдобриот...

Bentley Continental GT Convertible Galene – Вашата луксузна, копнена јахта

Големото луксузно купе на Bentley и неговата кабриолет изведба наскоро ќе одат во пензија, па...

Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Британскиот производител на супер-луксузни автомобили понуди нешто неочекувано во Женева...

Lumma Design го претвори Bentley Bentayga од луксузен во агресивен SUV

Сакате SUV од Bentley но мислите дека Bentayga не изгледа доволно агресивно? Lumma Design го има...

Continental Supersports е новиот луксузен проектил од Bentley

Британскиот луксузен бренд го претстави најбрзиот Continental досега, кој располага со 710 кс и 1,017...

Официјално: Bentley Bentayga Diesel – првиот Bentley со дизел мотор!

Интересна индикација на времињата, но и барањата на купувачите е новата изведба на Bentley Bentayga...

Bentley го претстави обновениот Mulsanne!

Британскиот бренд го разоткри нивниот освежен врвен модел пред официјалното дебитирање на...

Вечерно Кино: Како се правеше Bentley Bentayga – најскапиот SUV на светот!

Погледнете како се одвиваше процесот на дизајнирање и развивање на најскапиот SUV на светот...

Претставен Bentley Bentayga – доаѓа со 6-литарски твин-турбо W12 и 600 коњски сили!

Производителот на ултра-луксузни возила влегува во нов сегмент – новиот Bentley Bentayga ќе...

Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот!

Bentley самоуверено го најавува својот нов SUV со чудно име – Bentayga – како најбрзиот ваков...

Bentley Mulsanne Blue Train – Екстремно лимитирана верзија наменета за екстремно богатите!

Bentley претстави лимитирана серија на Mulsanne Speed – која се вика Blue Train – и ќе бидат...