Видео – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Видео

Вечерно кино: MAT Aspark SP600 вози со брзина од 438.7 километри на час!

Иако SP600 не е сериски произведен електричен автомобил, брзинскиот рекорд што го држеше Rimac...

Вечерно кино: Bugatti Chiron вози 413 км/ч на германскиот Autobahn

Германскиот јутубер со иранско потекло Omid Mouazzen го „провози“ Chiron на една од делниците на...

ВЕЧЕРНО КИНО: Lotus Evija X на Nürburgring

Evija на Lotus го постави третиот најбрз круг досега на една од најпознатите тркачки патеки во...

ВЕЧЕРНО КИНО: Формула 1 тимот на Red Bull изведе пит стоп во целосна темница!

Тимовите во Формула 1 тренират пит-стопови толку многу што се чини дека треба да можат да го...

Вечерно кино: Koenigsegg Jesko постави нов рекорд на една од најдолгите патеки во Европа

Рекордот го постави тест возачот Никлас Лилја на стазата Готланд Ринг во Шведска, а на...

Утринска Гимнастика: Porsche 911 GT1 сонува да биде возен на алпски премин

Германскиот производител на суперавтомобили објави интересно видео во кое прикажува како...

ВЕЧЕРНО КИНО: Rimac Nevera постави гинисов рекорд за највисока брзина – во рикверц!

Со едностепениот менувач и погонската единица со 1888 коњски сили на сите четири тркала, Nevera...

Mercedes-Benz го направи првиот краш-тест меѓу два електрични автомобили

Mercedes-Benz направи краш тест меѓу EQA и EQS SUV за да види што ќе се случи кога ќе се судрат два тешки...

Утринска Гимнастика: Како се прави Lamborghini Revuelto

Ајде да влеземе во фабриката на Lamborghini и да погледнеме како се прави новиот електрифициран...

Вечерно Кино: Прв трејлер за филмот Gran Turismo!

Фановите на возачките симулатори добро ја познаваат играта Gran Turismo која едноставно доминира...

Утринска Гимнастика: Новиот Lamborghini Revuelto во движење

Новиот Revuelto поставува нови стандарди за италијанскиот производител – па да го започнеме...

Утринска Гимнастика: Погледнете го новиот трејлер за Fast X!

Fast & Furious серијалот ќе го добие своето десетто издание во форма на Fast X – премиерата е...

Утринска Гимнастика: Ајде да летаме со дрон низ музејот на Porsche!

Посета на автомобилските музеи е секогаш интересно – но ајде да го разгледаме музејот на...

ВИДЕО: Peugeot го најавува освежениот 508

Peugeot се подготвува за само два дена да го претстави освежениот 508 и го најавува со кратко...