mitsubishi – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Новиот Mitsubishi Colt е „преоблечено“ Renault Clio

Новиот Mitsubishi Colt веќе им е познат на европските купувачи, бидејќи веќе го познаваме како Renault...

Renault и Nissan ќе ја реструктурираат алијансата

Во заедничка изјава, Renault и Nissan изјавија дека сакаат да ја зајакнат алијансата и да го...

ПРЕМИЕРА: Mitsubishi го претстави новиот ASX, базиран на Renault Captur

Јапонскиот производител конечно претстави целосно нов ASX – кој овој пат ќе доаѓа од...

Mitsubishi ги објави деталите околу погоните на новиот ASX

Премиерата на новиот ASX е закажана за Септември, но Mitsubishi веќе започна да ја подгрева...

Mitsubishi најавува нов Colt за 2023

Десет години по пензионирањето на минатата генерација, Mitsubishi ќе лансира нов градски хечбек!

Renault ќе произведува возила за Mitsubishi во Европа

Пристигна информација од Mitsubishi и Renault, во која брендовите кои се дел од заедничка алијанса...

ПРЕМИЕРА: Mitsubishi го лансираше новиот Outlander.

Новиот Outlander е првиот продукт развиен директно под влијание на Renault-Nissan-Mitsubishi алијансата, но...

Мак Аутостар е најдобриот европски дистрибутер за Mitsubishi за 2020!

Македонскиот дистрибутер за возилата на Mitsubishi – компанијата Мак Аутостар – е...

Mitsubishi L200 добива опција за голем кровен шатор

Јапонскиот производител и компанијата GentleTent создадоа голем шатор на склопување за новиот...

Renault, Nissan и Mitsubishi ја претставија својата нова глобална стратегија – каде ефикасноста го има главниот збор!

Трите производители вчера ја претставија своја нова стратегија – која е фокусирана на...

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...

Несекојдневна изведба на Mitsubishi Eclipse Cross пристигна во Скопје

Mitsubishi започна да вградува модерен турбодизел во несекојдневното кросовер-купе, и токму...

Пристигнаа темелно-освежените Mitsubishi ASX и Space Star

Во салонот на Мак Аутостар деновиве пристигнаа темелно освежените супер-популарни ASX и Space...

Mitsubishi подготви темелно освежување за малиот Space Star

Јапонскиот производител подготви темелно освежување за малиот Space Star – па градскиот...