full screen background image
Search

ТАГ:

Спектакуларниот нов Peugeot 408 пристигна во Македонија!

Кога Peugeot за прв пат го покажа новиот 408, кажа дека е нов вид на автомобил – и со задоволство...

Peugeot најавува – пет нови електрични модели во следните две години, годинава пристигнуваат Е-3008 и E-5008!

На E-Lion Day кој се одржа денес, францускиот бренд ги најави своите планови за следните неколку...

Линда Џексон за CARclub.mk: Производителите ќе го менуваат дизајнот на SUV моделите бидејќи мораат да бидат аеродинамични

Еуроимпекс, застапникот на Peugeot бренд за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија...

Peugeot се подготвува за сериозен настап на Саемот на Автомобили во Брисел

Францускиот бренд се подготвува да ја започне својата електрична година на Саемот на...

ПРЕМИЕРА: Спектакуларниот Inception концепт ја најавува иднината на Peugeot

Електричниот Inception концепт има 680 коњски сили и забрзува до 100 километри на час за помалку од 3...

Peugeot го најавува новиот Inception концепт пред неговата официјална премиера

Според најавите кои пристигнуваат од Peugeot, новиот Inception „ќе отвори нова ера за брендот“.

ВОЗЕВМЕ: Меѓу првите во светот сме зад управувачот на новиот Peugeot 408!

Кога го претстави новиот 408, Peugeot кажа дека лансира нов вид на автомобил, автомобил кој е...

Објавени финалистите кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за 2023

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

ТЕСТ: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 е-ЕАТ8 Active Pack – Економичен електрифициран адреналин!

Тврдиме дека новиот плаг-ин хибриден Peugeot 308 нуди идеална комбинација од моќ, брзина и...

AUTOBEST ги објави финалистите за наградата Best Buy Car of Europe 2023

Интернационалното жири кое ги доделува AUTOBEST наградите ја објави конечната листа на...

Лимарско-фарбарскиот сервис на Еуроимпекс го прославува својот 15-ти роденден

Од почетокот на работењето на лимаро-фарбарскиот центар до денес, професионалците во тимот...

2023 ќе биде електрична година за Peugeot!

Францускиот бренд го продолжува процесот на електрифицикација и во 2023 ќе ја има најшироката...

Електричниот Peugeot e-208 добива помоќен мотор, помодерна батерија и зголемена автономија

Електричниот Peugeot e-208 го добива погонот кој неодамна дебитираше кај e-308 – а тоа значи...

ПРЕМИЕРА: Peugeot ги претстави целосно-електричните E-308 и Е-308 SW

Новите, целосно-електрични E-308 и E-308 SW добиваат нов електромотор кој испорачува 156 коњски...