full screen background image
Search

НАЈНОВИ ТЕСТОВИ

ШТО ИМА НОВО?

Спектакуларниот нов Peugeot 408 пристигна во Македонија!

Кога Peugeot за прв пат го покажа новиот 408, кажа дека...

Се менуваат навиките – Европа купува сè повеќе електрифицирани возила, продажбата на електрични возила е зголемена за 30%

Според најновите статистики од Европската...

Renault и Nissan ќе ја реструктурираат алијансата

Во заедничка изјава, Renault и Nissan изјавија дека...

Lamborghini Invencible и Autentica се последен поздрав до не-хибридниот врескачки V12!

Специјалните Invencible и Autentica се уникатни...

Регулаторна: Горивата поевтинуваат!

По минатонеделното намалување на цената на...

Топ 100 најпродавани автомобили во 2022 во Европа

JATO Dynamics објави топ листа од најпродаваните 100...

Ford се враќа вo Formula 1!

По повеќе од 20 години отсуство, Синиот Овал се...

Премиера: Освежените Mercedes-Benz GLE и GLE Coupe доаѓаат искучиво со електрифицирани погони

Германскиот бренд ни ги претстави освежените GLE...

Во салонот на Citroën пристигна новиот C4 X

Само неколку месеци по светската премиера,...

ПРЕМИЕРА: Audi Activesphere концептот е супер-футуристички кросовер кој се трансформира во пикап!

Audi преку своите Sphere концепти ги највува идните...

ТЕСТ: Haval Jolion 1.5T Supreme 7 DTC 4X2 – Доказ дека подемот на кинеските производители е во полн ек

Кинескиот гигант Great Wall силно напредува со...

Европскиот директор на Mazda смета дека забраната на возила со конвенционални мотори е срамна одлука на политичарите

Во интервју за Top Gear, Главниот Извршен Директор...

Peugeot најавува – пет нови електрични модели во следните две години, годинава пристигнуваат Е-3008 и E-5008!

На E-Lion Day кој се одржа денес, францускиот бренд ги...

ПРЕМИЕРА: Porsche Vision 357 оддава почит на легендарниот 356 – и не е електричен!

Porsche годинава слави 75 години спортски автомобили...