citroen – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Citroën C5 X Hypnos – Покана за елегантно и супер-комфорно патување

Hypnos е грчкиот бог на спиењето a Citroën C5 X Hypnos ветува патување во максимална елеганција и врвен...

Електричниот Citroën My Ami Buggy се распродаде за само 10 часа!

800 примероци од Citroën My Ami Buggy предвидени за продажба преку интернет се продадоа за само 10 часа...

Citroen C5 Aircross добива нов, супер-ефикасен лајт-хибриден погон со 136 коњски сили

Големиот SUV на Citroen го добива новиот 1.2-литарски лајт-хибриден турбо-бензинец кој се користи и...

Citroën ë-C4 и ë-C4 X добиваат надграден погон со повеќе моќност и подобрена автономија

Електричните изведби на популарните C4 и C4 X добиваат поефикасен и помоќен погон кој...

ТЕСТ: Citroën C4 X 1.2 PureTech 130 EAT8 Feel Pack – Повеќе од „само подолг C4“

Со новите модели лансирани изминатите неколку години, францускиот бренд се ослободува од...

Во салонот на Citroën пристигна новиот C4 X

Само неколку месеци по светската премиера, новиот Citroën C4 X пристигна и во Македонија и од...

C-Series изведбата на Citroen C3 пристигна во Македонија

Со новата C-Series, Citroen кај C3 воведува интересни визуелни додатоци, но и подобрена кабина со...

ТЕСТ: Citroën C5 Aircross 1.5 BlueHDI 130 EAT8 SHINE – Бескомпромисно Citroën!

Citroen неодамна го освежи C5 Aircross, па ја искористивме можноста да седнеме зад управувачот на...

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на...

CARCLUB ИНТЕРВЈУ: Pierre Leclercq, Дизајн директор во Citroën – Како дизајнер, среќен сум дека не мораме да дизајнираме ретро автомобили!

Неодамна имавме можност да седнеме и да поразговараме со Pierre Leclercq, кој во моментов е на чело...

ПРЕМИЕРА: Citroën вели „доста е“, време е за лесни, едноставни и достапни возила – запознајте го Oli!

Citroën ја сфаќа одржливоста навистина сериозно – и ја покажува посветеност кон неа преку...

Новото лого на Citroën ја најавува новата возбудлива, енергична и модерна ера која доаѓа!

Citroën денес ги претстави новиот свеж корпоративен идентитет и новото лого – кои...

ТЕСТ: Citroën C5 X Hybrid 225 S&S ë-EAT8 SHINE – Самоуверено поинаков!

Веќе неколку години, Citroën во својата гама немаше вистински знаменосец. Сега, со новиот C5 X,...

Пристигна знаменосецот на Citroën, големиот C5 X!

Новиот C5 X на Citroën е вистински кршач на сегменти – комбинацијата од SUV, седан и караван...