opel – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Opel Astra 1.2 Turbo 110 MT6 Edition – Кога основната верзија и не е толку основна.

Веќе добро ја познаваме новата Astra, но каква е таа во нејзиното основно издание? Верувале или...

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Frontera доаѓа со електричен и хибриден погон!

Opel неодамна ги објави првите детали за Frontera, но денес на официјалната премиера откри дека ќе...

ПРЕМИЕРА: Opel го откри грандиозниот нов Grandland!

Новиот знаменосец на Opel е првиот модел на германскиот производител изграден врз STLA Medium...

Официјално ги доделивме наградите Златно Тркало за 2024

Вчеравечер на свечен, гала настан, официјално ги доделивме наградите за Најпосакувани...

ПРЕМИЕРА: Opel ја претстави новата Frontera

Opel го воскресна името Frontera, а новиот SUV настапува самоуверено благодарение на експресивниот...

Opel ги претстави новите Combo, Vivaro и Movano

Kомбињата на Opel добија нов изглед, редизајниран кокпит и освежени електрични погонски...

Златно Тркало 2024: Победници се Porsche Panamera, Audi Q8, Volkswagen ID.7, Opel Corsa и Mazda CX-60!

Заврши гласањето за овогодинешното издание на Златно Тркало, а вие ги избравте...

Opel Astra добива нов лајт-хибриден погон

Новиот лајт-хибриден турбо-бензински мотор ветува подобри перформанси, но и намалена...

Opel најавува важен новитет – Frontera се враќа!

Opel враќа важно име од својата богата историја – наследникот на Crossland ќе се вика Frontera!

Opel произведува автомобили веќе 125 години!

Пред 125 години, на 21-ви Јануари 1899-тата година Opel се трансформираше во производител на...

Официјална македонска премиера на освежената Opel Corsa!

Освежената и технолошки-унапредена Opel Corsa вчеравечер ја имаше својата официјална...

Opel го претстави освежениот Combo со погонски опции на бензин, дизел и струја

Новиот Opel Combo е меѓу првите лесно комерцијални возила што доаѓа со редизајниран лик и...

Шест брендови, една сила – Stellantis Pro One воведува целосно-обновена гама на комерцијални возила

Со целосното обновување на понудата, Stellantis прави нешто кое нема преседан – шест брендови...

Електричен, лесен и возбудлив – Opel го претстави Experimental во Минхен

Германскиот бренд во Минхен го претстави визионерскиот концептен автомобил кој е толку...