full screen background image
Search

ТАГ:

ВОЗЕВМЕ: Opel ја воскреснува значката GSe, а ние во Шпанија ги возевме новите Astra GSe и Grandland GSe!

На покана на Opel отидовме во Малага за да се запознаеме со новите Grand Sport Electric модели на...

Opel ја надгради електричната Mokka – има повеќе моќ и поголема автономија

Поголемата батерија и помоќниот електромотор кои ќе се вградуваат во електричната Mokka...

ПРЕМИЕРА: Opel ја претстави целосно-електричната Astra Electric

Со претставувањето на целосно-електричната верзија, Opel ја комплетира гамата на Astra со модел...

AUTOBEST ги објави финалистите за наградата Best Buy Car of Europe 2023

Интернационалното жири кое ги доделува AUTOBEST наградите ја објави конечната листа на...

Новата Astra продолжува да ниже признанија – ја освои титулата Златен Волан за 2022!

Не само што ова е трета последователна Златен Волан награда за Opel, туку ова е 20-то вакво...

Германија одбра – новата Opel Astra е избрана за Компактен Автомобил на Годината!

Новата Opel Astra е прогласена за „Компактен автомобил на годината во Германија за 2023 година“...

ПРЕМИЕРА: Opel Grandland GSe е спортски плаг-ин хибриден SUV со 300 коњски сили!

Opel ја зголемува понудата на електрифицирани GSe модели со новиот Grandland GSe кој има 300 коњски...

Лимарско-фарбарскиот сервис на Еуроимпекс го прославува својот 15-ти роденден

Од почетокот на работењето на лимаро-фарбарскиот центар до денес, професионалците во тимот...

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на...

ПРЕМИЕРА: Opel ги претстави првите модели со ознаката GSe – плаг-ин хибридните Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe!

Opel го лансира својот динамичен под-бренд GSe со новите, плаг-ин хибридни Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe.

Opel за спортските модели повторно ќе ја користи ознаката GSe

Opel ќе ја пензионира ознаката OPC и на нејзиното место ќе ја воведе значката GSe – која ќе се...

ТЕСТ: Opel Astra 1.5D 130 AT8 Ultimate – Убедлив стремеж кон врвот на сегментот

Astra е исклучително важен модел за Opel – долгата историја и верните купувачи наметнуваат дека...

Германскиот тјунер XS Carnight подготви навистина секси нова Opel Astra

Opel и германската тјунерска куќа XS Carnight подготвија специјална верзија на новата Astra,...

ВОЗЕВМЕ: Зад управувачот на новата Astra Sports Tourer во Rüsselsheim, домот на Opel.

На покана на Opel и Еуроимпекс го посетивме домот на германскиот бренд и седнавме зад...