full screen background image
Search

ТАГ:

ДАКАР 2020: Трета победа за Carlos Sainz на легендарното рели

Со победа во Саудиска Арабија, 57-годишниот Carlos Sainz дојде до својата трета победа на...

BMW испорача половина милион електрифицирани возила

Баварскиот бренд веќе испорача половина милион електрифицирани возила, а сака до крајот на...

ПРЕМИЕРА: MINI John Cooper Works GP е мини-ракета со 306 коњски сили!

Врвната изведба на тековната генерација на непогрешливиот MINI Cooper доаѓа во форма на...

ТЕСТ: MINI Countryman S E ALL4 Plug-In Hybrid – Нешто сосем различно

Поминавме малку време со плаг-ин хибридната изведба на Mini Countryman. Со оглед на тоа дека на...

АВТОбиографија: Ана и нејзиното супер-кул мало MINI!

Денес во АВТОбиографија зборуваме со Ана – која е горда сопственичка на едно супер-кул MINI!

ПРЕМИЕРА: Електричниот MINI Copper SE ќе може да помине до 270 километри со едно полнење

Минатата седмица MINI го лансираше својот прв целосно-електричен модел – кој ја носи...

Клубот на фанови на MINI го прослави 60-тиот роденден на легендарниот британски автомобил

Денес во нашиот главен град беше прославен 60-тиот роденден на легендарниот деминутивен...

Ајде да славиме 60 години MINI!

Оваа сабота љубителите и фановите на MINI ќе го слават 60-тиот роденден на легендарниот,...

ВИДЕО: Електричниот MINI Cooper SE влече Боинг 777

Погледнете како електричниот Mini Cooper SE влече авион – и тоа ни помалку ни повеќе – Боинг...

MINI го слави својот 60-ти роденден со Cooper S 60 Years Edition

Легендарниот мал британски автомобил веќе не е толку мал – но сепак е една од оние...

ТЕСТ: MINI Clubman Cooper 1.5 – Најголемото MINI!

Поминавме неколку дена со најнесекојдневната изведба на MINI – ова MINI е сè освен мини, но...

Бензинските верзии на MINI добиваат нов филтер за ситни честички!

Со цел да ги направи своите автомобили уште почисти и еколошки прифатливи, MINI во бензинските...

MINI ја освежи својата гама – автомобилите добиваат освежен дизајн, нови технологии и нов менувач!

Авантгардниот и привлечен MINI доби освежување – новитетите кај малиот тренди автомобил се...

MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

Новата серија ќе биде произведена во само 1499 примероци наменети за Обединетото Кралство и...