full screen background image
Search

ТАГ: ,

М Кар го одбележува петтиот роденден како успешен увозник и дистрибутер на BMW и MINI

М Кар – увозник и дистрибутер на брендовите BMW и MINI за Македонија и Косово го деновиве...

MINI работи на концепт за електричен Cooper JCW!

MINI се концентрира на развојот на електричната мобилност – а врв на таа понуда ќе биде...

Manhart GP3 F350 Mini JCW GP има комплицирано име и 350 коњски сили

Германската тјунерска компанија Manhart претстави засилена изведба од насилниот модел на Mini...

ТЕСТ: MINI Cooper SE – Електрична градска ракета!

Својата трансформација кон електрифициран бренд MINI ја започна со плаг-ин хибридните модели,...

MINI подготви освежување за MINI Countryman

Визуелните измени не се драстични – но значително повеќе освежување има „под кожата“ на...

ДАКАР 2020: Трета победа за Carlos Sainz на легендарното рели

Со победа во Саудиска Арабија, 57-годишниот Carlos Sainz дојде до својата трета победа на...

BMW испорача половина милион електрифицирани возила

Баварскиот бренд веќе испорача половина милион електрифицирани возила, а сака до крајот на...

ПРЕМИЕРА: MINI John Cooper Works GP е мини-ракета со 306 коњски сили!

Врвната изведба на тековната генерација на непогрешливиот MINI Cooper доаѓа во форма на...

ТЕСТ: MINI Countryman S E ALL4 Plug-In Hybrid – Нешто сосем различно

Поминавме малку време со плаг-ин хибридната изведба на Mini Countryman. Со оглед на тоа дека на...

АВТОбиографија: Ана и нејзиното супер-кул мало MINI!

Денес во АВТОбиографија зборуваме со Ана – која е горда сопственичка на едно супер-кул MINI!

ПРЕМИЕРА: Електричниот MINI Copper SE ќе може да помине до 270 километри со едно полнење

Минатата седмица MINI го лансираше својот прв целосно-електричен модел – кој ја носи...

Клубот на фанови на MINI го прослави 60-тиот роденден на легендарниот британски автомобил

Денес во нашиот главен град беше прославен 60-тиот роденден на легендарниот деминутивен...

Ајде да славиме 60 години MINI!

Оваа сабота љубителите и фановите на MINI ќе го слават 60-тиот роденден на легендарниот,...

ВИДЕО: Електричниот MINI Cooper SE влече Боинг 777

Погледнете како електричниот Mini Cooper SE влече авион – и тоа ни помалку ни повеќе – Боинг...