full screen background image
Search

ТАГ: ,

Премиера на MINI Clubman ALL4 со погон на сите четири тркала

MINI продолжува да ја шири својата гама – и го претстави Clubman ALL4 кој има погон на сите четири...

AC Schnitzer му посвети внимание на најновото Mini!

Тјунерите од AC Schnitzer се меѓу најпознатите тјунери на BMW, но овој пат тие своето внимание му го...

Премиера: Новото Mini Convertible!

MINI ја претстави топлес верзијата на својот најпопуларен модел – новиот MINI Convertible ќе се...

Официјално отворен новиот салон на М Кар, новиот импортер на BMW и MINI!

Вчеравечер, во пригодна и свечена атмосфера и официјално беше отворен новиот салон на М Кар,...

Вечерва е свеченото отворање на новиот салон на BMW и MINI!

По повод свеченото отворање на новиот салон на BMW и MINI во Македонија, импортерот М-Кар одржа...

Отворен новиот салон на BMW и MINI за Македонија!

М Кар е новиот увозник за BMW и MINI за Македонија и Косово, а ние го посетивме нивниот салон да...

Утринска Гимнастика: Перење возила со Abigail Ratchford

На видеово Abigail Ratchford пере некакво возило.. Ние не успеавме да забележиме какво.

Први официјални фотографии од новиот Mini Clubman

Се појавија првите официјални фотографии од втората генерација на Mini Clubman – малиот...

Убедлива доминација на Mini на овогодинешниот Dakar!

9000-километарскиот маратон кој се возешениз Аргентина, Чиле и Боливија беше сцената на која...

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Утринска Гимнастика: Светски рекорд во дрифтање околу автомобил кој се движи на две тркала!

Секој ден слушаме за нови рекорди, но еве нешто несекојдневно – поставен е нов светски...

Утринска Гимнастика: Како изгледа производниот процес на новото Mini?

Несекојдневна можност да погледнеме како изгледа од почеток до крај производниот процес на...

За прв пат во историјата – Mini со пет врати!

За прв пат во својата историја, легендарниот Mini ќе се нуди со пет врати. Моделот базиран на...

Mini го претстави новиот Clubman концепт – најголемиот Mini досега!

По претставувањето на регуларното Mini, компанијата започна да ги претставува таканаречените...