full screen background image
Search

ТАГ:

Првата „луксузна Panda“ – ексклузивната Panda Trussardi – пристигна и кај нас!

Од Fiat гордо кажуваат дека Panda Trussardi е првата луксузна изведба на супер-популарната Panda!

ТЕСТ: Fiat Tipo Cross 1.0 Т3 – Поинакво, поинтересно Tipo!

Со неодамнешното освежување на Tipo, Fiat ја воведе и изведбата кросоверската изведба Cross. Ајде...

Jeep базиран на платформа на PSA пристигнува наредната година

На виделина се појавуваат нови детали за идни помали модели од Jeep, Alfa Romeo и Fiat.

Пристигна и освежениот Fiat Tipo Sedan

По вчерашното пристигнување на Tipo Cross, денес во салонот на Fiat пристигна и освежениот Tipo Sedan.

Пристигна кросоверската изведба на Tipo – новиот Tipo Cross!

Со неодамнешното освежување на Tipo, Fiat во гамата го воведе и Tipo Cross – и токму оваа верзија...

Fiat Ducato е најпродаваното комерцијално возило во Европа во 2020

Популарното комерцијалнотo возило на Fiat беше најбарано во текот на минатата година и беше...

Fiat Panda и 500 се најпродаваните модели од А-сегментот во Европа во 2020

JATO Dynamics ги објави резултатите од најпродаваните возила од А-сегментот за минатата година, а...

ТЕСТ: Fiat 500L Cross 1.3 Mjet MTA – Несекојдневен и бескрајно практичен!

Од автомобилите очекуваме да играат многу различни улоги – да бидат овакви, онакви,...

Спојувањето на FCA и PSA е конечно финализирано. Добредојде Stellantis!

Компаниите PSA и FCA конечно го завршија спојувањето во групацијата Stellantis, која сега е...

Новиот Fiat 500 е Кабриолет на Годината и Мал Електричен Автомобил на Годината според британскиот What Car Magazine

Британскиот What Car Магазин ги додели автомобилските награди за 2021, а новиот Fiat 500 освои две...

Fiat подготви освежување за целата гама на 500-модели.

Fiat подготви освежување за супер-популарните 500, 500Х и 500L, кои добиваат нови нивоа на опрема,...

ТЕСТ: Fiat 500X 1.6 Mjet 120 Urban – Едноставно, припаѓа на урбаниот асфалт.

Во класата во која 500X се натпреварува, конкуренцијата е многубројна и моќна – па токму затоа...

ТЕСТ: Fiat 500 Hybrid – Одговор на прашањето за градски автомобил.

Малиот, хибриден Fiat 500 Hybrid го има вистинскиот одговор на градското возење – мал, ефикасен и...

Екстра понуда за Fiat Tipo Sedan!

Fiat Македонија подготви специјална понуда за Fiat Tipo Sedan со одлична цена од 10.990 евра. Станува...