full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИРА: Toyota Corolla Cross – Некаде меѓу хечбек и кросовер…

Новата Corolla Cross го доживеа своето деби во Тајланд, но од Toyota кажуваат дека кросовер-изведбата...

Suzuki го претстави новиот плаг-ин хибриден Across – кој всушност е Toyota Rav4!

Suzuki и Toyota најавија соработка која ќе резултира со неколку ребрендирани модели – а првиот...

ПРЕМИЕРА: Toyota го освежи неуништивиот Hilux

Легендарниот Hilux доби прилично сеопфатно освежување, како и нов, моќен турбодизел.

Големиот Toyota Highlander следната година доаѓа во Европа

Toyota најави дека од следната година, својот најголем SUV – Highlander – ќе го продава и во...

Toyota официјално продаде 15 милиони хибридни автомобили!

Toyota гордо објави дека успеа ширум светот да продаде повеќе од 15 милиони хибридни автомобили.

ПРЕМИЕРА: Toyota го претстави новиот Yaris Cross

Компактниот кросовер базиран на новиот Yaris ќе се вика едноставно Yaris Cross, но ќе добие сопствен...

Toyota RAV4 се продаде во 10 милиони примероци!

Toyota своевремено со RAV4 го основаше сегментот за компактни, урбани SUV модели – и популарниот...

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...

Дали Toyota подготвува жешка GR Corolla со 260-коњски турбо-бензинец?

Реакциите на медиумите и автомобилските ентузијасти во однос на новиот GR Yaris се толку...

Утринска Гимнастика: Фернандо Алонсо го вози новиот Toyota GR Yaris!

Ф1 пилотот го тестираше новиот јапонски хот хеч – и тоа во екстремни услови, на Есторил...

ТЕСТ: Toyota C-HR 2.0 Hybrid CULT – Освежен лик и нов моќен погон за популарниот хибриден кросовер

Со неодамнешното освежување на C-HR, Toyota одлучи на компактниот кросовер да му го даде и новиот,...

Новата Toyota Supra сега е достапна и со 2-литарски турбо-бензинец

Toyota воведува нов „основен“ мотор во GR Supra – велиме „основен“ бидејќи 2-литарскиот...

ПРЕМИЕРА: RAV4 Plug-in Hybrid е новиот хибриден знаменосец на Toyota

Новата, плаг-ин хибридна верзија на супер-популарниот RAV4 ветува дека ќе биде вистински...

ВИДЕО: Toyota ќе го прави градот на иднината

Toyota ги изненади сите на CES со најавата дека ќе прави… Цел град?