full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Во Саботата се одржа настан за промоција на електрични и електрифицирани возила

Ниските температури не беа идеални, но сепак можевме одблиску да погледнеме неколку...

Новиот Toyota RAV4 пристигна во Македонија!

Новиот и несекојдневен хибриден SUV на Toyota – супер-популарниот RAV4 – веќе пристигна во...

Хибридниот Toyota Prius со AWD-i погон на сите четири тркала пристигна и во Европа

Европските купувачи на Toyota сега ќе можат да одберат и погон на сите четири тркала кога ќе го...

СУПЕР-ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid – Хибрид на снег? Зошто да не!

Полека но сигурно навлегуваме во супер-тестот на хибридниот C-HR – по две седмици и неколку...

ПРЕМИЕРА: Конечно, новата Toyota GR Supra – 340 коњски сили, 0-100 за 4.3 секунди!

По многу, многу најави и многу, многу протечени фотографии, Toyota конечно ја претстави новата...

СУПЕР-ТЕСТ: Ќе поминеме три месеци со хибридниот Toyota C-HR

Хибридите стануваат реалност, дури и кај нас – и токму затоа ќе поминеме три месеци во...

Toyota Prius ќе може да се нарача со погон на сите четири тркала

Северноамериканскиот пазар од оваа година за прв пат ќе може да избере помеѓу Toyota Prius со...

Официјално претставена седан-изведбата на најновата Toyota Corolla

По претставувањето на хечбекот и караванот, Toyota ја комплетира гамата на Corolla со новиот седан.

ТЕСТ: Toyota Aygo 1.0 72 X-Cite – Да внесеме малку боја во урбаното сивило

Малите автомобили наместо секојдневие се своевидна реткост на нашиот пазар – па токму за...

Toyota и новата Corolla прават инвазија на овогодинешната SEMA

Започнува SEMA, а Toyota таму ќе претстави пет тјунирани верзии на новата Corolla.

ТЕСТ: Toyota Corolla 1.6 Valvematic 132 Luna – Зошто дизел, кога може бензинец?

Тековната генерација на Corolla е скоро на крајот на својата кариера, а ние токму затоа седнавме...

ПАРИЗ 2018: Toyota Camry доаѓа во Европа со хибриден погон и 218 коњски сили

Најновиот Camry доаѓа во Европа – замената за Avensis ќе биде придвижувана од хибриден погон...

Toyota ќе го понуди Yaris Hybrid во спортска GR Sport варијанта

Toyota го претстави новиот Yaris GR Sport, кој всушност ќе биде подинамична изведба на хибридниот...

ТЕСТ: Toyota C-HR Hybrid Classy – Топ изведба на урбаниот хибрид

Ја искористивме можноста повторно да поминеме неколку дена со модерниот и привлечен хибрид...