cupra – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Cupra оди во Америка!

На годинешната прес-конференција Cupra објави дека ќе атакува на американскиот пазар!

ПРЕМИЕРА: Cupra Born VZ е првиот електричен хот хеч на Volkswagen групацијата

Електричниот Cupra Born VZ забрзува до 100 километри за само 5.7 секунди благодарение на...

Cupra UrbanRebel станува Cupra Raval и пристигнува во 2025

Градскиот електричен автомобил на Cupra нема да се вика UrbanRebel кога ќе пристигне на пазарот во...

ПРЕМИЕРА: Cupra официјално го претстави херојот на новата ера – Tavascan!

Cupra Tavascan ќе се нуди во две изведби – купувачите ќе можат да го нарачаат новиот електричен...

Cupra ги претстави своите планови до 2025 – ги најави Tavascan, Terramar и електричниот UrbanRebel!

Cupra има јасно-дефинирана цел – а тоа е преку претставување на привлечни нови модели во...

AUTOBEST ги објави резултатите од Ecobest Challenge тестирањето на електрични возила

Autobest ги објави конечните резултати од првиот тест на реалната автономија во сообраќајот на...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2022!

Откако ја објави долгата листа на кандидати, жирито ги објави седумте финалисти – од кои 6...

По 45-ти пат доделени наградите Златен Волан кои ги доделуваат Auto Bild и Bild am Sonntag

Оваа година листата на победници е прилично еклектична – имаме големи и мали автомобили,...

ПРЕМИЕРА: Cupra UrbanRebel Concept е визија за урбан спортски електричен автомобил!

Спектакуларниот концепт кој се вика UrbanRebel е визијата на Cupra за електричен градски спортски...

ABT го засили Cupra Leon на 370 коњски сили

Германската компанија претстави тјунинг пакет за најсилната изведба на Leon, кој го прави...

Cupra Formentor и Polestar 2 се наградени со пет ѕвезди на Euro NCAP

Европската програма за оценување на безбедноста на новите автомобили штотуку ги објави...

Cupra ќе претстави помало урбано електрично возило до 2025

Новиот бренд Cupra планира да додаде уште еден помал модел во својата гама до 2025 година.

ПРЕМИЕРА: Cupra Formentor VZ5 – Пет-цилиндерски врескач со скоро 400 коњски сили!

Cupra брендот на SEAT расте – и тоа на навистина забележлив начин. Тукушто го претставија Formentor...

Abt Sportsline го засили Cupra Formentor на 365 коњски сили

Германската тјунинг компанија ги подобри перформансите на првиот специјален модел на...