full screen background image
Search

ТАГ: ,

Cupra Formentor и Polestar 2 се наградени со пет ѕвезди на Euro NCAP

Европската програма за оценување на безбедноста на новите автомобили штотуку ги објави...

Cupra ќе претстави помало урбано електрично возило до 2025

Новиот бренд Cupra планира да додаде уште еден помал модел во својата гама до 2025 година.

ПРЕМИЕРА: Cupra Formentor VZ5 – Пет-цилиндерски врескач со скоро 400 коњски сили!

Cupra брендот на SEAT расте – и тоа на навистина забележлив начин. Тукушто го претставија Formentor...

Abt Sportsline го засили Cupra Formentor на 365 коњски сили

Германската тјунинг компанија ги подобри перформансите на првиот специјален модел на...

Cupra El-Born е првиот електричен модел на спортскиот бренд на SEAT

Како што напредува електрификацијата, така добиваме сè поинтересни модели. Cupra го претстави...

Освежување и за спортската Cupra Ateca!

Откако SEAT ја претстави освежената Ateca, спортската дивизија на шпанскиот бренд ја претстави и...

ПРЕМИЕРА: Cupra ја претстави сериската изведба на Formentor!

Откако минатата година го претстави Formentor во концептна изведба, спортската дивизија на SEAT го...

Cupra ги претстави бензинската и електричната тркачка верзија од Leon

Кратко по претставувањето на новиот Cupra Leon, спортскиот бренд ги претстави моделите Leon Competicion...

Официјално: Пристигна новиот Cupra Leon во три бензински и една хибридна варијанта

Cupra го претстави новиот Leon во компактна и караванска изведба, во четири различни верзии –...

ПРЕМИЕРА: Cupra Tavascan е концепт за електричен спортски SUV со 306 коњски сили

Cupra со новиот Tavascan јасно и гласно ги кажува своите намери кога станува збор за електричните...

Cupra го освежи Leon Cupra R ST – Караванот катапултира „до стотка“ за 4.9 секунди!

Cupra – спортскиот бренд на SEAT – го освежи Leon Cupra R ST, и сега караванот има 300 коњски сили, 400...

Изненадување: Cupra го претстави Formentor концептот!

Cupra брендот на SEAT тукушто го претстави Formenter купе-SUV концептот кој ќе го има своето сценско...

Cupra планира да лансира седум нови модели до 2021

Cupra брендот на SEAT планира да лансира седум нови модели до 2021, меѓу кои и SUV кој воопшто нема да...

Новата Cupra Ateca е побрза од првично најавеното!

Првиот модел на новиот Cupra бренд наскоро ќе пристигне во салоните ширум Европа – и може да...