geely – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Geely Atlas Pro 1.5T 4WD MHEV – Самоуверен настап на кинескиот гигант

Geely иако за прв пат се појавува во Македонија, сепак не е непознато име на нашите простори....

Започна со работа салонот на Geely во Скопје

Нов бренд на македонскиот пазар – од неодамна е отворен салонот на Geely и веќе се изложени...

Renault и Geely стартуваат заедничка компанија, ќе развиваат мотори со внатрешно согорување

Renault и Geely најавија дека ќе бидат еднакви сопственици во нова компанија која ќе испорачува...

Geely ги објави првите фотографии од седанот Preface, кој користи платформа од Volvo

Новиот седан на кинескиот производител Geely е поставен на CMA платформата која веќе ја...