full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави новата „Петка“ и целосно-електричниот i5!

Новата Серија 5 на BMW во својот сегмент воведува технологии кои досега беа резервирани само...

ПРЕМИЕРА: BMW Concept Touring Coupe – Дали BMW најавува враќање на својот Shooting Brake?

Од BMW кажуваат дека концептот влече инспирација од 328 Touring Coupe тркачкиот автомобил кој победи...

ТЕСТ: BMW X1 xDrive20d – Зрел баварски SUV!

Третата генерација на најмалиот SUV на BMW пристигнува во време кога конкуренцијата е силна и...

Сопствениците на BMW отсега ќе можат да ги користат Android телефоните како клуч за нивниот автомобил

Иако Digital Key Plus функционалноста веќе беше достапна за сопствениците на Apple iPhone уреди, BMW...

ПРЕМИЕРА: BMW XM Label Red е супер-SUV со 750 коњски сили и 1000 Nm вртежен момент!

Врвната изведба на огромниот плаг-ин хибриден SUV на М-дивизијата на BMW располага со системски...

BMW X1, Hyundai Ioniq 6 и Kia Niro се финалисти за Светски Автомобил на Годината

Жирито кое го одбира Светскиот Автомобил на Годината ќе го прогласи победникот на 5ти Април.

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави освежените X5 M Competition и X6 M Competition!

Моќните мега-SUV модели на M-дивизијата добиваат затегнат дизајн, нови технологии и нови...

BMW ги освежи X5 и X6

Освежените X5 и X6 добиваат повеќе моќ, подобрена автономија на плаг-ин хибридните модели и...

Сакате M4 CSL но имате семејство и сакате попрактичен супер-седан? BMW го има автомобилот за вас – претставен M3 CS!

M3 CS е многу сличен со M4 CSL, а благодарение на погонот на сите четири тркала – дури е и побрзо...

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави i Vision Dee концептот

CES во Лас Вегас годинава е привлечен и за автомобилските брендови – BMW го претстави i Vision Dee...

Ексклузивна премиера на новиот електричен BMW i7 и славеничкиот BMW XM!

Вчеравечер на гала настан македонската јавности имаше ексклузивна можност одблиску да се...

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

ПРЕМИЕРА: BMW 3.0 CSL е специјален, славенички M4 кој оддава почит на легендарниот 3.0 CSL од 70-тите години

BMW ја заокружува прославата на 50-годишнината на М-дивизијата со специјалниот нов 3.0 CSL кој ќе...

Во салонот на BMW пристигна супер-реткиот M4 CSL!

Полесен, помоќен, побрз и супер-редок – во салонот на BMW во Скопје пристигна...