full screen background image
Search

ТАГ: , , , , , , , , , ,

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

ПРЕМИЕРА: BMW 3.0 CSL е специјален, славенички M4 кој оддава почит на легендарниот 3.0 CSL од 70-тите години

BMW ја заокружува прославата на 50-годишнината на М-дивизијата со специјалниот нов 3.0 CSL кој ќе...

Во салонот на BMW пристигна супер-реткиот M4 CSL!

Полесен, помоќен, побрз и супер-редок – во салонот на BMW во Скопје пристигна...

ПРЕМИЕРА: Шест цилиндри, мануелен менувач и погон на задните тркала – ова е новиот BMW M2!

Контроверзниот нов BMW M2 кон задните тркала испорачува 460 коњски сили, односно 550 Nm вртежен...

ПРЕМИЕРА: BMW XM е брутален плаг-ин хибриден SUV со 653 или 745 коњски сили!

Првиот засебен модел на М Дивизијата по легендарниот M1 од 1978 е монструозен, плаг-ин хибриден...

Manhart MH3 GTR е набилдан BMW M3 со 650 коњски сили!

Тјунерите од Manhart веќе му посветија многу внимание на новиот M3 – но најновата итерација на...

Виртуелниот концепт M1 одлично би се вклопил во гамата на BMW

Независниот дизајнер Hycade создаде егзотичен виртуелен концепт за модерна генерација на...

Пристигна освежената BMW Серија 3

Во салонот на М-Кар деновиве пристигна темелно освежената Серија 3 на BMW.

Чешката полиција ќе ги брка лошите момци во BMW 540i xDrive Touring

Флотата на полицијата во Чешка се зајакнува со 10 примероци од специјално-прилагоден BMW 540i...

ПРЕМИЕРА: BMW M3 Touring е практична ракета со 510 коњски сили и огромен багажник!

BMW веќе подолго време го најавува новиот M3 Touring, кој е базиран на моќниот M3 Competition и доаѓа со...

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави новиот X1 и електричниот iX1!

Најновата, трета генерација ќе биде лансирана со неколку конвенционални мотори, но и...

BMW M3 Edition 50 Jahre ги добива спектакуларните Techno Violet и Interlagos Blue!

Во чест на 50 години M, BMW ќе произведе само 500 примероци од – земете воздух – BMW M3 Edition 50 Jahre...

ПРЕМИЕРА: BMW M4 CSL – Полесен, помоќен, побрз!

Новиот BMW M3 CSL ја заслужува својата ознака – која всушност значи Competition, Sport, Lightweight.

ПРЕМИЕРА: BMW ја освежи Серијата 3 – добива нов лик и нови технологии!

Понудата на погонски единици останува иста, но „Тројката“ добива затегнат лик со нови...