full screen background image
Search

ТАГ: , , , , , , , , , ,

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

Објавени финалистите кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за 2023

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Заврши Twingo Cup, сезонава триумфираше Марко Блажевски, севкупен победник е Давид Малинковски

По три сезони и многу извозени трки, заврши првата едиција на тркачкиот Twingo Cup и севкупен...

AUTOBEST ги објави финалистите за наградата Best Buy Car of Europe 2023

Интернационалното жири кое ги доделува AUTOBEST наградите ја објави конечната листа на...

Renault и Geely стартуваат заедничка компанија, ќе развиваат мотори со внатрешно согорување

Renault и Geely најавија дека ќе бидат еднакви сопственици во нова компанија која ќе испорачува...

Двоен триумф на Малинковски на Monza во Twingo Cup

Давид Мaлинковски со две победи на патеката Монца во Twingo Cup е лидер во генерален пласман во...

Twingo Cup викендов оди на Monza!

Единствената тркачка серија во Македонија која целосно има интернационален календар...

Renault 4Ever Trophy Concept е најава за ретро-инспириран наследник на легендарниот Renault 4!

Renault најавува дека R5 и R4 моделите кои ќе дојдат во иднина ќе бидат електрични алтернативи на...

ПРЕМИЕРА: R5 Turbo 3E Concept е најава од Renault за електричен хот хеч!

Визијата за електричен хот хеч кој влече инспирација од легендарниот Renault 5 има на...

Трет триумф на Марко Блажевски во Twingo Cup

Актуелниот лидер во првенството на Македонија во Twingo Cup, Марко Блажевски со нов триумф на...

Марко Блажевски освои подиум на Twingo Eurocup 2022 на Red Bull Ring!

Марко Блажевски доминираше на Ред Бул Ринг патеката во Австрија каде викендов се возеа две...

Twingo Cup викендов е на Red Bull Ring во Австрија!

Дури 34 возачи – меѓу кои и деветмина Македонци) се пријавија за двете планирани трки во...

Renault излегува од Русија и го продава уделот во AVTOVAZ

Групацијата Renault потпиша договор за продажба на Renault Rusija и контролниот удел во рускиот...

Победи на Владимир Тренески и Давид Малинковски на првите две трки од Twingo Cup

На стартот на новата сезона во Twingo Cup што е во организација на Аутомотив Груп и АКК Рено Спорт...