renault – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Renault го претстави новиот Scenic E-Tech

Новата, петта генерација на Scenic ја добива ознаката E-Tech и се трансформира од супер-практичен...

Некст Тајм стануваат бренд-амбасадори на Renault

Renault со задоволство најавува ново поглавје – Renaulution кој започнува со целосно новиот...

ПРЕМИЕРА: Rafale е новиот знаменосец на Renault!

Од Renault кажуваат дека новиот знаменосец е инспириран од авијацијата и дека името Rafale доаѓа...

ПРЕМИЕРА: Renault го претстави освеженото Clio!

Освеженото Clio добива врвна Esprit Alpine верзија која ќе ја замени тековната RS Line.

ТЕСТ: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine – Хај-тек SUV наменет за модерните купувачи

Austral го заменува Kadjar во понудата на Renault – а тоа не е баш толку лесно. Како се снаоѓа новиот SUV...

ПРЕМИЕРА: Новиот Renault Espace е голем SUV со 7 седишта

Новиот Espace е всушност продолжена и дискретно-изменета верзија на Austral, новиот SUV на Renault.

Renault и Nissan ќе ја реструктурираат алијансата

Во заедничка изјава, Renault и Nissan изјавија дека сакаат да ја зајакнат алијансата и да го...

Со новиот Megane RS Ultime, Renault се збогува со RenaultSport

Renault го претстави новиот Megane RS Ultime – специјална изведба на жешкиот Meganе кој ќе биде...

Renault Austral е прогласен за AUTOBEST Best Buy Car of Europe за 2023!

Renault Austral е избран за победник на „AUTOBEST 2023“ – европско признание за автомобил кој пружа...

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

Објавени финалистите кои ќе се борат за титулата Европски Автомобил на Годината за 2023

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Заврши Twingo Cup, сезонава триумфираше Марко Блажевски, севкупен победник е Давид Малинковски

По три сезони и многу извозени трки, заврши првата едиција на тркачкиот Twingo Cup и севкупен...

AUTOBEST ги објави финалистите за наградата Best Buy Car of Europe 2023

Интернационалното жири кое ги доделува AUTOBEST наградите ја објави конечната листа на...

Renault и Geely стартуваат заедничка компанија, ќе развиваат мотори со внатрешно согорување

Renault и Geely најавија дека ќе бидат еднакви сопственици во нова компанија која ќе испорачува...