full screen background image
Search

ТАГ: ,

Fiat Chrysler Automobiles му понуди спојување на Groupe Renault

FCA тукушто објави дека на одборот на Renault му е понудено спојување на двата автомобилски...

Renault го претстави Megane RS Trophy-R – и веќе постави рекорд на Nurburgring

Како и „обичниот“ Megane RS Trophy – и новиот Trophy-R го користи истиот 300-коњски турбо-бензинец, но...

Renault во Кина ќе го претстави City K-ZE

Францускиот бренд во Шангај ќе го претстави City K-ZE – субкомпактен електричен кросовер кој...

Автомобилизмот во Македонија добива вистинско освежување – промоција на Twingo Cup!

Минатиот четврток за нас беше Renault Sport ден! Аутомотив Груп – главниот увозник за...

ПРЕМИЕРА: Renault тукушто го претстави новото Clio

Ново, помодерно, хај-тек, забавно и економично – токму тоа треба да биде новото Clio кое пред...

Прв фејслифт за „новото“ Renault Twingo

Последната генерација на Renault Twingo беше претставена во 2014-та година и до денес не претрпи...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R, Renault Megane RS и Hyundai i30 N на тробој!

Кој е кралот на долгите правци во сегментот на спортските компакти? Одговорот на ова прашање...

ПАРИЗ 2018: Што планира Renault со електричниот K-ZE?

Renault не разочарува на домашен терен – на овогодинешниот авто-саем во Париз, францускиот...

Renault го освежи Kadjar и му даде нов 1.3-литарски турбо-бензинец

Renault има навистина силен играч со Kadjar, па токму затоа реши да ги зајакне неговите квалитети и...

Премиера: Renault го претстави новиот концепт за кросовер-купе со името Arkana

Концептот е во суштина приказ на серискиот автомобил кој треба наскоро да пристигне на...

Renault најавува нов coupe-SUV кој ќе се вика Arkana

Концептот кој Renault ќе го претстави во Москва ќе биде блиску до серискиот модел, и ќе го најави...

ПРЕМИЕРА: Renault Megane RS Trophy – Повеќе сила, намалена тежина, подобрена шасија и повеќе забава!

Како што очекувавме, Renault ја претстави пожешката Trophy изведба на Megane RS – кој сега нуди 300...

Панорама: Новиот, 280-коњски Renault Megane RS!

Новиот Renault Megane RS ќе се обиде повторно да постави нови стандарди во сегментот, а алатките кои...

Mercedes-Benz и Renault/Nissan развија нов 1.3-литарски турбо-бензинец

Новиот мотор први ќе го добијат Renault Scenic и Grand Scenic, а потоа ќе започне да се вградува и во други...