full screen background image
Search

ТАГ:

Трета последователна победа на Мартин Делев на Twingo Cup!

Мартин Делев постигна хет трик – и триумфираше и на третата трка на Twingo Cup која се одржа...

ПРЕМИЕРА: Renault ја претстави втората генерација на супер-успешниот Captur

Без премногу медиумска драма, тизер-фотографии и грандиозни настани, Renault го претстави...

ПРЕМИЕРА: Новиот Renault Zoe може да помине 390 километри со едно полнење!

Малиот Zoe на францускиот производител Renault, не само што е најпродаваниот електричен...

Renault го освежи големиот Koleos

Најголемиот SUV во понудата на Renault – големиот Koleos – доби дискретно освежување кое носи...

Fiat Chrysler Automobiles му понуди спојување на Groupe Renault

FCA тукушто објави дека на одборот на Renault му е понудено спојување на двата автомобилски...

Renault го претстави Megane RS Trophy-R – и веќе постави рекорд на Nurburgring

Како и „обичниот“ Megane RS Trophy – и новиот Trophy-R го користи истиот 300-коњски турбо-бензинец, но...

Renault во Кина ќе го претстави City K-ZE

Францускиот бренд во Шангај ќе го претстави City K-ZE – субкомпактен електричен кросовер кој...

Автомобилизмот во Македонија добива вистинско освежување – промоција на Twingo Cup!

Минатиот четврток за нас беше Renault Sport ден! Аутомотив Груп – главниот увозник за...

ПРЕМИЕРА: Renault тукушто го претстави новото Clio

Ново, помодерно, хај-тек, забавно и економично – токму тоа треба да биде новото Clio кое пред...

Прв фејслифт за „новото“ Renault Twingo

Последната генерација на Renault Twingo беше претставена во 2014-та година и до денес не претрпи...

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R, Renault Megane RS и Hyundai i30 N на тробој!

Кој е кралот на долгите правци во сегментот на спортските компакти? Одговорот на ова прашање...

ПАРИЗ 2018: Што планира Renault со електричниот K-ZE?

Renault не разочарува на домашен терен – на овогодинешниот авто-саем во Париз, францускиот...

Renault го освежи Kadjar и му даде нов 1.3-литарски турбо-бензинец

Renault има навистина силен играч со Kadjar, па токму затоа реши да ги зајакне неговите квалитети и...

Премиера: Renault го претстави новиот концепт за кросовер-купе со името Arkana

Концептот е во суштина приказ на серискиот автомобил кој треба наскоро да пристигне на...