full screen background image
Search

ТАГ:

Електричната Dacia Spring е избрана за Autobest 2022!

Dacia Spring е избрана за победник на „AUTOBEST 2022“ – европско признание за најдобар автомобил за...

AUTOBEST ги објави финалистите за Best Buy Car of Europe за 2022

Autobest жирито ја објави листата на автомобили кои ќе се борат за титулата за 2022.

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

Dacia Duster доби екстремен бодикит од Prior Design

Duster најверојатно не е моделот кој би очекувале да добие екстремен тјунерски бодикит – но...

Dacia Sandero е најпродаваниот автомобил во Август 2021 во Европа

JATO Dynamics го објави Европскиот извештај за најпродавани автомобили во осмиот месец од...

Идниот Dacia Duster ќе стане електрифициран, но ќе остане со ниска цена

Третата генерација на лесно достапниот кросовер со солидни теренски способности ќе ги...

ПРЕМИЕРА: Jogger е новиот голем SUV на Dacia!

Jogger е новиот, четврт столб на Dacia и ќе се нуди покрај постоечките Spring, Sandero и Logan, како и...

Новиот голем SUV на Dacia ќе се вика Jogger

Dacia го откри името на новиот SUV – ќе се вика Jogger и ќе биде претставен во петок!

Dacia подготви освежување за супер-популарниот Duster!

Супер-популарниот SUV на Dacia добива затегнување – а во него се вклучени освежен дизајн, нови...

Dacia ги претстави новото лого и новиот бренд-идентитет

Романскиот бренд под капата на Renault го најави новиот идентитет со концептот Bigster, а сега и...

Renault и Dacia ќе ја ограничат максималната брзина на 180 км/ч

По неодамнешното имплементирање на максимална брзина од 180 км/ч на сите возила на Volvo, сега и...

Renault е следниот бренд кој ќе го промени своето лого

По  Kia, Peugeot и Fiat следен на ред е Renault да започне да применува нов дизајн на ознаката...

ТЕСТ: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort – Dacia созреа!

Со најновата генерација на модели, Dacia оди чекор понатаму и веќе храбро стои рамо до рамо со...

Пристигна целосно-новиот Dacia Sandero Stepway!

Новиот Sandero Stepway е веќе поставен во салонот на Dacia!