full screen background image
Search

ТАГ:

Dacia Duster официјално прогласен за Автомобил на Годината во Македонија за 2018!

Во средата вечер овогодинешниот носител на титулата Автомобил на Годината официјално ја...

Dacia Duster е Автомобил на Годината во Македонија за 2018!

Пред само неколку моменти, националното жири кое го одбира автомобилот кој ја носи титулата...

Dacia го претстави новиот Duster пред премиерата во Франкфурт

Романскиот производител на буџет-автомобили го претстави новиот Duster само неколку денови...

Dacia ги освежи Dokker и Lodgy

По минатогодинешното освежување на Logan и Sandero, романскиот производител ги освежи и...

Париз 2016: Dacia ги освежи Sandero и Logan

Dacia ги модернизираше моделите Sandero, Sandero Stepway и Logan MCV и додаде нов 1.0-литарски три-цилиндарски...

ТЕСТ: Dacia Dokker 1.5 dCi S&S Stepway – Практичен и достапен!

Романскиот бренд со француски „газди“ изгради реноме на производител на достапни, но...

Renault подготвува пикап изведба на Duster!

Во некои делови од светот, автомобилите на Dacia се продаваат под логото на Renault, а токму...

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Renault Duster Detour – Инспириран од лудиот Макс!

Да, малиот SUV на Романската Dacia се продава и под името Renault во некои земји, а за да го најави...

Дискретно освежување за Dacia Duster

Кросоверот Duster го доби првиот третман на подмладување по три години од започнувањето на...

Range Rover Evoque и Dacia Duster ќе се натпреваруваат во 2013 Dakar Rally

Дакар релито започнува на 5ти Јануари 2013 во Јужна Америка. Стартува од Лима во Перу и се...

Sao Paulo motor show: Renault DCross Concept

Новиот концептен автомобил на Renault базиран на Dacia Duster е изложен на автомобилскиот саем во Сао...

Официјално: Новите Dacia Logan, Sandero и Sandero Stepway

Dacia реши да ги обнови нејзините најпродавани модели во исто време и го одбра 2012-тото издание...

Dacia официјално ги претстави новите Logan и Sandero

По докажувањето на нејзината вредност на пазарите околу светот, време е за нов модел на...