full screen background image
Search

ТАГ:

Aston Martin се придружува и со Safety Car во Формула 1!

Aston Martin и Mercedes ќе го делат снабдувањето со возила на различни патеки во текот на 2021 година...

Астон Мартин се враќа во Ф1 на чело со Себастијан Фетел!

Враќањето на Астон Мартин во Формула 1 по 60-годишно отсуство доби ѕвездено лансирање,...

ПРЕМИЕРА: Aston Martin Victor е уникатен супер-автомобил со 836 коњски сили и мануелен менувач!

Q-дивизијата на Aston Martin го претстави уникатниот Victor – супер-автомобил правен по нарачка...

Преработениот Aston Martin Vanquish на Ian Callum влегува во сериско производство

Преработениот автомобил се вика Aston Martin Callum Vanquish 25 by R-Reforged и ќе биде произведен во само 25...

ПРЕМИЕРА: Aston Martin V12 Speedster е спортист со отворена кабина и 700 кс!

Aston Martin го претстави новиот V12 Speedster, кој е несекојдневен суперавтомобил без ветробранско...

Првиот SUV на Aston Martin добива 4-литарски твин-турбо AMG V8 со 550 коњски сили

Легендарниот британски бренд полека но сигурно ги објавува деталите околу својот прв SUV –...

Aston Martin го откри финалниот дизајн на новиот DBS GT Zagato

Британскиот бренд објави како ќе изгледа екстериерот на претстојниот DBS GT Zagato во серија...

Џејмс Бонд ќе вози електричен Aston Martin?

Деновиве се појавија гласини дека во новиот филм за британскиот таен агент James Bond, глумецот...

Aston Martin ја претстави иднината пред будните очи на саемот во Женева

Иако малкуте компании од Велика Британија кои сѐ уште произведуваат автомобили на своја...

Aston Martin Valkyrie ќе има V12 Хибриден погон со 1,160 кс!

Aston Martin Valkyrie е најавен како хиперавтомобил уште во 2017, но се до сега, многу малку детали беа...

Aston Martin и TAG Heuer се партнери и надвор од Formula1

TAG Heuer е швајцарски бренд со кој многу често се сретнуваме во Formula1. Најпознати се по...

Првиот SUV на Aston Martin и официјално ќе го носи името DBX!

Поминаа повеќе од три години откако британскиот производител на егзотични спортски и...

Утринска Гимнастика: World’s Greatest Drag Race – 12 автомобили, преку 6000 коњски сили!

Најдобрата драг-трка на светот е повторно тука – а оваа година за титулата се борат 12...

Утринска Гимнастика: Aston Martin DBS Superleggera и Mercedes-AMG GT R на драг трка!

Top Gear ги спротивстави перформансите на два британски и германски спортски гт модели на...