aston martin – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Aston Martin го заокружува тековниот DBS со специјалнот 770 Ultimate!

Ќе бидат произведени 300 примероци од купето и 199 од кабриолетот – и сите се веќе продадени....

ПРЕМИЕРА: Aston Martin DBX 707 е најмоќниот луксузен SUV со – погодувате – 707 коњски сили!

Моќниот V8 кој се вградува во DBX а потекнува од AMG е доработен да испорачува 707 коњски сили и 900...

Mansory претстави агресивен тјунинг пакет за Aston Martin DBX

Mansory повторно ја откри својата дива страна со новиот тјунинг пакет за кросоверот на Aston Martin,...

Aston Martin ќе ги замени DB11 и Vantage со целосно електрични модели

Британскиот бренд објави дека следните генерации на моделите DB11 и Vantage ќе бидат целосно...

ПРЕМИЕРА: Aston Martin Valhalla во својата продукциска форма!

Сериската верзија на Valhalla комбинира 4-литарски V8 со два електромотори за вкупно 950 коњски...

Aston Martin се придружува и со Safety Car во Формула 1!

Aston Martin и Mercedes ќе го делат снабдувањето со возила на различни патеки во текот на 2021 година...

Астон Мартин се враќа во Ф1 на чело со Себастијан Фетел!

Враќањето на Астон Мартин во Формула 1 по 60-годишно отсуство доби ѕвездено лансирање,...

ПРЕМИЕРА: Aston Martin Victor е уникатен супер-автомобил со 836 коњски сили и мануелен менувач!

Q-дивизијата на Aston Martin го претстави уникатниот Victor – супер-автомобил правен по нарачка...

Преработениот Aston Martin Vanquish на Ian Callum влегува во сериско производство

Преработениот автомобил се вика Aston Martin Callum Vanquish 25 by R-Reforged и ќе биде произведен во само 25...

ПРЕМИЕРА: Aston Martin V12 Speedster е спортист со отворена кабина и 700 кс!

Aston Martin го претстави новиот V12 Speedster, кој е несекојдневен суперавтомобил без ветробранско...

Првиот SUV на Aston Martin добива 4-литарски твин-турбо AMG V8 со 550 коњски сили

Легендарниот британски бренд полека но сигурно ги објавува деталите околу својот прв SUV –...

Aston Martin го откри финалниот дизајн на новиот DBS GT Zagato

Британскиот бренд објави како ќе изгледа екстериерот на претстојниот DBS GT Zagato во серија...

Џејмс Бонд ќе вози електричен Aston Martin?

Деновиве се појавија гласини дека во новиот филм за британскиот таен агент James Bond, глумецот...

Aston Martin ја претстави иднината пред будните очи на саемот во Женева

Иако малкуте компании од Велика Британија кои сѐ уште произведуваат автомобили на своја...