full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Aston Martin DBS Superlegerra – Полесен, помоќен, побрз!

Aston Martin ја претстави најмоќната изведба на новиот DB11 – во форма на 715-коњскиот DBS Superlegerra!

ПРЕМИЕРА: Aston Martin Rapide AMR – Луксузен седан со четири врати и 603 коњски сили!

Од Aston Martin доаѓаат некои од автомобилите кои се најубавите на планетава – а токму тоа е...

Aston Martin „ќари“ дизајнер од Volkswagen

Британскиот бренд објави нов шеф за дизајн на екстериери ќе биде Tobias Sühlmann – човекот кој...

Aston Martin ја враќа Lagonda во живот со електричен SUV

Британскиот бренд најави дека легендарната марка официјално ќе се врати на пазарот во 2021...

ПРЕМИЕРА: Новиот Aston Martin Vantage – Британска достоинственост и AMG моќ!

Aston Martin го претстави целосно новиот Vantage кој нуди идеална комбинација од достоинствен,...

Пристигна и „отворениот“ Aston Martin DB11 Volante!

Отворениот DB11 Volante ќе биде третата варијанта во DB11 семејството – по верзиите со V12 и V8...

Aston Martin DBR1 се продаде 22.5 милиони долари!

Автомобилот кој стана најскапиот британски автомобил да се продаде на аукција во...

Aston Martin ги објави првите фотографии од Vanquish Zagato Speedster и Shooting Brake

Иако специјалните верзии на Zagato-дизајнираните модели нема да одат на продажба до следната...

Утринска Гимнастика: Зад воланот на Aston Martin Vulcan!

Мега-тркачот на Aston Martin има врескачки 7-литарски атмосферски V12 кој испорачува дури 820 коњски...

Aston Martin продолжува да го подобрува екстремниот Valkyrie

Според Aston Martin, она што денес го гледаме е доработена верзија на автомобилот кој за прв пат го...

Aston Martin DB11 доби и V8 турбо-бензинец – и тоа од AMG!

Aston Martin конечно и официјално објави дека новиот DB11 ќе може да се нарача и со V8 мотор – и тоа...

Утринска Гимнастика: Луда трка на F1 возачите на Red Bull со влечење на камп-приколки!

Даниел Рикардо и Макс Верстапен ја нападнаа патеката Red Bull Ring со два модели на Aston Martin со...

Вечерно Кино: Колекција на возила на Aston Martin вредна 76 милиони евра лудува во празните хангари на новата фабрика

Aston Martin подготвува нова фабрика каде ќе ги прави своите нови модели – но во меѓувреме што...

Aston Martin Rapide ќе оди во пензија за да направи простор за електрична замена

Aston Martin официјално потврди дека привлечниот Rapide наскоро ќе се пензионира, со цел да направи...