full screen background image
Search

ТАГ: ,

Aston Martin V8 и V12 Vantage добиваат специјални Red Bull Racing верзии!

Со цел да ја прослави соработката со Red Bull Racing, британскиот бренд ги претстави новите V8 и V12...

Aston Martin Vanquish S – Подобра аеродинамика, повеќе сила, повеќе… Секси!

Исконскиот Vanquish тукушто доби грст модификации и подобрувања во изведба наречена Vanquish S.

Aston Martin и Red Bull го претставија својот хипер-автомобил наречен AM-RB 001!

Британскиот Aston Martin и тркачката дивизија на Red Bull го претставија својот заеднички проект –...

Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Двата модели на Aston Martin имаат вкупно 1400 коњски сили, и изгледаат и звучат спектакуларно....

Aston Martin Vanquish Zagato – Автомобилска еротика!

Aston Martin потврди дека ќе произведе лимитирана серија од Vanquish Zagato Coupe кој го претстави минатиот...

Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Aston Martin Vulcan

Aston Martin Vulcan е монструозно тркачко возило со извонредни перформанси, а Castrol во ова видео...

Aston Martin нè изненади со новиот Vanquish Zagato Concept

Британскиот производител на луксузни автомобили и италијанските дизајнери ја обновија...

Aston Martin го претстави лимитираниот Vantage GT8

Aston Martin претстави тркачки инспирирана GT8 изведба од моделот Vantage, која нуди помала тежина,...

ПРЕМИЕРА: Ова е новиот Aston Martin DB11!

Новиот Aston Martin DB11 е значителен чекор напред за британскиот бренд – носи нов, 5.2-литарски...

Утринска Гимнастика: Aston Martin на снег!

Aston Martin продолжува да организира интересни настани за сопствениците на нивните возила – а...

Утринска Гимнастика: Зад сцените на новиот филм за James Bond со спектакуларниот Aston Martin DB10!

Новиот филм за James Bond – Spectre – треба наскоро да се појави во кино-салите – и како и...

Утринска Гимнастика: Aston Martin DB10 е направен за Бонд!

Наскоро доаѓа новиот филм за Џејмс Бонд – и како и секогаш, автомобилите во него ќе имаат...

Aston Martin ќе соработува со Dom Perignon!

Дилерот на Aston Martin од Милано оствари несекојдневна соработка со познатиот производител на...

Aston Martin Vantage GT3 – Бескомпромисен тркач!

Новиот Vantage GT3 на Aston Martin нуди директна врска меѓу сериските автомобили на британскиот бренд,...