Lexus – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Lexus го претстави целосно-новиот LBX – мал супер-луксузен кросовер со хибриден погон

Срцето на новиот LBX е хибриден погон кој комбинира 1.5-литарски атмосферски бензинец со...

Големиот и луксузен Lexus RX пристигна во Македонија!

Големиот RX на Lexus ги следи насоките од NX – и пристигнува во хибридна и плаг-ин хибридна...

Електричниот Lexus UX 300е добива поголема батерија и 40% поголема автономија

Lexus подготви освежување за најмалиот модел во својата понуда, кој покрај подобрените...

ТЕСТ: Lexus NX 450h+ 4WD Executive Plus – Еден поинаков Lexus!

Новата, втора генерација на популарниот луксузен SUV на Lexus воведува многу новитети – но...

ПРЕМИЕРА: Lexus RZ – јапонски луксузен електричен SUV со 313 коњски сили!

Кога Lexus нешто прави, тоа го прави на свој, засебен и уникатен начин – и токму тоа го...

Македонска премиера на новиот Lexus NX – сега е достапен и со моќен плаг-ин хибриден погон!

Новата, втора генерација на супер-успешниот луксузен SUV на Lexus од денес е достапна и во...

Lexus открива уште фотографии од електричниот наследник на LFA

Од Lexus кажуваат дека електричниот концепт „ја симболизира иднината на брендот Lexus“ – но и...

ПРЕМИЕРА: Lexus го претстави новиот NX!

Новата генерација на супер-успешниот луксузен SUV воведува многу новитети – меѓу кои и...

Lexus го најавува новиот NX!

Lexus се подготвува да ја претстави новата генерација на супер-популарниот NX – премиерата е...

Вечерно Кино: Колку е опасно користењето мобилен телефон во возење?

Според истражувањата, гледањето порака на мобилен телефон трае 4.6 секунди – па што...

LF-Z Electrified концептот ја претставува визуелната и технолошката иднина на Lexus

Lexus го претстави концептот LF-Z, кој го прикажува идниот дизајнерски и технолошки правец на...

ПРЕМИЕРА: Lexus IS 500 F Performance добива врескачки, 5-литарски атмосферски V8 со 480 коњски сили!

Новиот Lexus IS добива F Performance верзија која нуди олд-скул V8 забава со 480 коњски сили!

Lexus со нов електричен концепт ја најавува својата иднина

Јапонскиот луксузен бренд наскоро ќе претстави концепт за електрично возило, кое пак ќе...

Lexus продаде милион автомобили во Европа!

Луксузниот бренд на Toyota се пофали дека од претставувањето на брендот на европскиот пазар во...