full screen background image
Search

ТАГ:

Женева 2018: Lexus го претстави својот најмал кросовер – новиот UX

Новиот премиум компактен кросовер на Lexus го носи името UX – и ќе се нуди со бензински или...

Lexus го најавува својот најмал кросовер – новиот UX

Со новиот UX Lexus ќе понуди помал кросовер од NX, а со тоа ќе се обиде да привлече сосем нова...

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport Facelift – Многу повеќе од само дискретни подобрувања!

Популарниот хибриден SUV повторно ни беше неколкудневен сопатник – а ние ја искористивме...

Утринска Гимнастика: Нека живее кралот – Black Panther е главниот лик во новиот спот на Lexus!

Во најава за новиот филм на Marvel универзумот – Black Panther – Lexus гордо ја најавува...

LF-1 Limitless е најава за иднината на Lexus!

Премиум-огранокот на Toyota го искористи саемот во Детроит да го претстави својот нов...

Супер-луксузниот Lexus LS500h пристигна во Скопје

Знаменосецот на Lexus – големиот LS500h – пристигна и во Македонија, а големиот хибриден...

Lexus најавува нов знаменосец со LF-1 Limitless Concept

Јапонскиот премиум производител наскоро ќе лансира нов знаменосец во својата гама на SUV...

Премиера: Lexus RX L – Наменет за оние на кои им треба XL RX!

Купувачите на Lexus конечно добија верзија на Lexus RX со три реда седишта.

Возевме: Lexus LC500h – Голем, луксузен, јапонски GT!

Имавме несекојдневна можност да поминеме неколку часа со супер-луксузниот Lexus LC500h и барем...

Супер-луксузниот Lexus LC500h претставен во Македонија

Спортското луксузно купе на јапонскиот премиум производител Lexus денес беше претставено...

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport – Хибриден премиум SUV со спортски лик

Мораме да признаеме дека F-Sport изведбата на хибридниот SUV на Lexus ни изгледа одлично – па со...

Луксузниот Lexus NX доби дискретен фејслифт

Јапонскиот бренд го претстави обновениот модел NX на автомобилскиот саем во Шангај.

Lexus претстави систем за поместување на бавните возила на патот

Доколку некогаш сте се биле попречени од бавно возило кое се движи во најлевата лента и...

Lexus го најавува освежениот NX SUV

Популарниот SUV на Lexus наскоро ќе го добие своето освежување – премиум огранокот на Toyota го...