full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Lexus ES300h – Храбрата страна на луксузот

Новиот Lexus ES има важна задача – не само што треба да се бори со докажана конкуренција во...

Во Саботата се одржа настан за промоција на електрични и електрифицирани возила

Ниските температури не беа идеални, но сепак можевме одблиску да погледнеме неколку...

Lexus го претстави освежениот RC F, но и супер-спортскиот RC F Track Edition

Освежениот RC F доаѓа со зголемена моќност и дискретни визуелни измени, додека RC F Track Edition е...

Новиот Lexus ES пристигна во Македонија

Најновата генерација на Lexus ES – и тоа хибридниот ES 300h пристигна во Македонија и веќе може...

Lexus најавува хардкор RC F Track Edition наменет за тркачките патеки

Јапонскиот луксузен бренд ќе го искористи Саемот на Автомобили во Детроит да прикаже...

Луксузниот Lexus на Fashion Weekend Skopje

Lexus го поддржува Fashion Weekend Skopje, па сите имаме одлична можност одблизу да видиме, но и да...

Lexus ќе ги замени обичните со дигитални ретровизори кај седанот ES

Новите дигитални странични ретровизори на почетокот ќе се нудат само во Јапонија, но како...

Lexus го освежи купето RC

Спортското купе на Lexus кое ја носи ознаката RC е на пазарот веќе четири години, па јапонскиот...

Утринска Гимнастика: Lexus LC500 и неговиот атмосферски V8 врескаат во катна гаража.

Зад управувачот е рели-возачот Mark Higgins кој успева да го извлече максимумот од Lexus LC500 и...

Половина од продадените автомобили на Toyota во Европа оваа година се хибриди!

Toyota не само што се фали со добра продажба во Европа, туку се фали и со процентот на продадени...

Lexus ги објави првите детали и фотографии од новиот ES

Lexus ги објави првите фотографии од најновата генерација на седанот ES – кој очигледно...

Женева 2018: Lexus го претстави својот најмал кросовер – новиот UX

Новиот премиум компактен кросовер на Lexus го носи името UX – и ќе се нуди со бензински или...

Lexus го најавува својот најмал кросовер – новиот UX

Со новиот UX Lexus ќе понуди помал кросовер од NX, а со тоа ќе се обиде да привлече сосем нова...

ТЕСТ: Lexus NX300h F-Sport Facelift – Многу повеќе од само дискретни подобрувања!

Популарниот хибриден SUV повторно ни беше неколкудневен сопатник – а ние ја искористивме...