Тјунинг – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

Manhart MH2 560 кој е базиран на BMW M2 има… Погодувате – 560 коњски сили!

Првата фаза од новиот комплет MH2 560 на Manhart додава карбонска каросерија, поголеми тркала и...

Ferrari 296 GTB на Novitec има 856 коњски сили!

Германскиот тјунер го приближи хибридниот модел на Ferrari до лимитот.

Liberty Walk го претстави својот тјунинг пакет за Lamborghini Countach

Тјунерот понуди храбар изглед за иконскиот суперавтомобил кој можеби нема да биде по сечиј...

Mansory го тјунираше BMW XM

BMW не успеа да ги освои срцата на многумина со робустниот дизајн на XM – но од Mansory сметаат...

Manhart MH5 900 е тјуниран BMW M5 со 915 коњски сили!

Ова е најмоќна изработка од страна на германскиот тјунер за серијата 5 и истата се нуди во...

Volvo EX30 добива Sport и Outland изданија од холандскиот тјунер Everlast

Малиот теренец на Volvo со целосно електричен погон е суптилно надграден со визуелни...

Tјунинг студиото Manhart го изработи моделот V 350

Малкумина би ја гледале комби класата на Mercedes-Benz како возило на кое му е потребно тјунирање,...

Pogea Racing го претворија Ferrari Purosangue во спуштено хечбек чудовиште!

И покрај ограничената достапност и долгото време на чекање за Ferrari Purosangue, тјунинг компаниите...

Врвниот Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupe има 1196 коњски сили благодарение на Renntech

Доработките на инженерите од Renntech ослободуваат дури 1196 коњски сили и 1257 Nm вртежен момент од...

Delta 4×4 го подготви ѕверскиот Volkswagen Amarok Beast 2.0!

Подигнатиот пикап е оддалечен од подлогата за дополнителни 170 милиметри – а тоа го прави...

Manhart го надгради Porsche 911 Turbo S на 830 коњски сили!

Пакетот на Manhart се вика TR800 и веќе-моќниот 911 Turbo S го надградува на 833 коњски сили и 965 Nm вртежен...

Manhart MH3 GTR е набилдан BMW M3 со 650 коњски сили!

Тјунерите од Manhart веќе му посветија многу внимание на новиот M3 – но најновата итерација на...

Германскиот тјунер XS Carnight подготви навистина секси нова Opel Astra

Opel и германската тјунерска куќа XS Carnight подготвија специјална верзија на новата Astra,...

Afriq е најновиот проект на студентите од едукативниот центар на Skoda

Afriq е рели-верзија на супер-популарниот Kamiq, но со неколку значителни доработки – меѓу кои...