full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

Сакате брз караван? Како ви звучи Seat Leon Cupra ST со 520 коњски сили?

Siеmoneit Racing се тука за да ги задоволат вашите потреби за налудничаво-брз караван – за нешто...

Ferrari 812 Superfast добива аеро пакет од Novitec

Novitec е едно од најегзотичните имиња во тјунинг светот – германците се фокусираат на Ferrari и...

ABT подготви своја екстремна верзија на Audi RS4 со 523 коњски сили!

Тјунерите од ABT се специјализирани за „дотерување“ на моделите од Volkswagen групацијата – и...

Honda Civic Type R не ви е доволно ненормален? Тука е Mugen!

Критиките кои некои ги имаат за изгледот на Honda Civic Type R сигурно ќе стивнат кога ќе во видат Mugen...

Project Inferno е Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe со 806 коњски сили кој постигнува 336 километри на час!

Тјунираниот мега-SUV доаѓа од Полска, а модификациите вклучуваат специјални турбо-полначи...

JE Designs подготвија SEAT Ateca наменета за секаков терен

Тјунерите од JE Design подготвија нешто несекојдневно за популарната SEAT Ateca – а тоа е All-Terrain...

Brabus направи вистински хот-хеч од Mercedes-Benz A250

Новиот Mercedes-Benz A250 не е „полномасната“ верзија на новата А-Класа – тој епитет се чува за...

Најмоќниот Audi RS6 доаѓа од ABT – и има 735 коњски сили!

Тјунерите од ABT подготвија монструозна верзија на еден од нашите омилени каравани – Audi RS6...

Loma Design подготви моќен тјунинг пакет за Ferrari Portofino

Тјунингот е убава работа, особено кога додатоците изгледаат како фабрички, а зголемувањето...

KIA подготви екстремен DUB Edition Stinger за SEMA

Со огромни 22-инчни тркала и екстремен екстра-широк бодикит, KIA Stinger DUB Edition насекаде би го...

Toyota и новата Corolla прават инвазија на овогодинешната SEMA

Започнува SEMA, а Toyota таму ќе претстави пет тјунирани верзии на новата Corolla.

BMW X2 добива пакет подобрувања од AC Schnitzer

Точно една година по претставувањето на компактниот кросовер, AC Schnitzer го претстави првиот...

BMW подготви M Performance пакет за новиот X5

Баварскиот бренд претстави бројни M Performance додатоци за стилизирање на екстериерот и...

Lister F-Pace LFP ќе биде најбрзиот SUV на светот

Lister го најави моделот LFP базиран на Jaguar F-Pace, кој благодарение на 666 коњски сили би требало да...