Тјунинг – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

Manhart MH3 GTR е набилдан BMW M3 со 650 коњски сили!

Тјунерите од Manhart веќе му посветија многу внимание на новиот M3 – но најновата итерација на...

Германскиот тјунер XS Carnight подготви навистина секси нова Opel Astra

Opel и германската тјунерска куќа XS Carnight подготвија специјална верзија на новата Astra,...

Afriq е најновиот проект на студентите од едукативниот центар на Skoda

Afriq е рели-верзија на супер-популарниот Kamiq, но со неколку значителни доработки – меѓу кои...

ПРЕМИЕРА: Porsche Hoonipigasus е новиот службен автомобил на Ken Block!

Ken Block има постоечки договор со Audi, но очигледно на тркачот му е дозволено да „прошета“ и низ...

AC Schnitzer подготви тјунинг третман за BMW M4 Convertible

Германскиот тјунер ја прошири својата гама на модифицирани BMW M модели со додавањето на BMW M4...

Irmscher претстави серија козметички додатоци за новата Opel Astra

Германската тјунинг компанија Irmscher, со новата Astra ја продолжи својата традиција за...

Mansory претстави агресивен тјунинг пакет за Aston Martin DBX

Mansory повторно ја откри својата дива страна со новиот тјунинг пакет за кросоверот на Aston Martin,...

Manhart го направи BMW 850i Convertible помоќен од M8 Competition

Германскиот тјунер претстави нов тјунинг пакет наречен MH8 700 Convertible, наменет за...

ПРЕМИЕРА: Abt го претстави совршено ирационалниот Audi Abt RS6-S!

Фановите на брзите каравани (а ние се вбројуваме меѓу нив) се вљубени во Audi RS6. Но што се...

Manhart ја засили Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio на 653 коњски сили!

Познатиот Германски тјунер подготви третман за најсилната изведба на Alfa Romeo Giulia кој...

AC Schnitzer подготви тјунинг третман за новиот BMW M3

AC Schnitzer претстави цел пакет надградби за најновата генерација на BMW M3 Competition, кој содржи...

Dacia Duster доби екстремен бодикит од Prior Design

Duster најверојатно не е моделот кој би очекувале да добие екстремен тјунерски бодикит – но...

Manhart MHX6 е тука за да го привлече вниманието на сите

Германскиот тјунер претстави засилена верзија од BMW X6 M со масивни визуелни модификации и...

AC Schnitzer претстави нов тјунинг пакет за BMW Серија 4 кабриолет

AC Schnitzer претстави еден куп надградби за кабриолет изведбата на BMW Серија 4, наменети за...