full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот Land Rover Defender е прогласен за Светски Автомобилски Дизајн на Годината

Новиот Land Rover Defender е третиот модел на Land Rover кој ја освојува оваа награда – по претходните...

ПРЕМИЕРА: Land Rover Defender добива V8 со 525 коњски сили!

Land Rover тукушто го претстави новиот Defender V8 – кој како што кажува името, добива голем...

Jaguar Land Rover одново ја дефинира иднината на модерниот луксуз!

Новиот извршен директор Thierry Bollore постави нова цел – а тоа е нула карбонски емисии до 2039 и...

Land Rover ја прославува продажбата на еден милион примероци од Range Rover Sport

Најпопуларниот модел на Land Rover во последниве години забележа значително достигнување –...

Пет ѕвездички на Euro NCAP за новиот Land Rover Defender!

Големиот теренец на Land Rover освои максимални пет ѕвездички на ригорозните Euro NCAP тестови за...

Top Gear го прогласи новиот Land Rover Defender за Car of the Year!

Новиот Land Rover Defender освои две признанија на Top Gear наградите – Car of the Year и Unstoppable Force.

ТЕСТ: Range Rover Evoque D150 S AWD A9 MHEV – Неуморно привлечен!

Најмалиот модел во портфолиото на Range Rover и понатаму продолжува да нè импресионира – а сега...

Autobest признанија за Citroën, Škoda, Jaguar Land Rover, Toyota, Френк Стивенсон и Тото Волф!

Autobest жирито ги додели наградите Companybest, A Star is Born, Designbest, Smartbest, Safetybest и Sportbest.

Land Rover го освежи големиот Discovery

Land Rover е во вистинска офанзива, а најновиот модел кој добива сериозно освежување е големиот...

Новиот Land Rover Defender добива плаг-ин хибрид и нов шест-цилиндерски турбодизел!

Новиот Defender станува уште поинтересен со новиот P400e плаг-ин хибрид и моќниот D300 турбодизел!

Конвертирајте го вашиот Land Rover Defender во врвно кампинг-возило!

Германската компанија Geho Cab изработи карбонска конверзија за новиот Defender, со што можете да...

ТЕСТ: Land Rover Defender 110 D240 S – Воскреснување на легендарната икона!

Малку автомобили имаат толку легендарна историја, каква што има Defender – па дали новиот...

Пристигна новиот Land Rover Defender!

Во салонот на Automobili Group во Скопје пристигна целосно-новиот Land Rover Defender!

ПРЕМИЕРА: Плаг-ин хибридни Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport

Новиот плаг-ин хибриден систем испорачува вкупно 309 коњски сили и 540 Nm вртежен момент – и...