chery – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Chery ќе произведува автомобили во Барселона!

Кинескиот гигант Chery објави дека потпиша договор со компанијата EBRO од Шпанија да...

Разгледајте и пробајте ги возилата на MG Motor и Chery, тест-караванот патува низ Македонија!

Компанијата Гранд Ауто најавува MG & Chery караван низ Македонија – следните четири саботи...

ТЕСТ: Chery FX Noble Color – Екстровертен и храбар!

FX е најекстровертниот модел во понудата на Chery и ги привлекува погледите со храбриот и...

ТЕСТ: Chery Tiggo 8 Pro – Нов и сериозен (и голем!) натпреварувач

Големиот Tiggo 8 Pro е моментален предводник на понудата на Chery на нашиот пазар – па откако...

ВОЗЕВМЕ: Прв контакт со европското портфолио на Chery

Кинеските производители брзо учат и уште побрзо носат нови производи на пазарот – па какви...

Автономниот Chery Tiggo Sport Coupe Concept нуди уникатна забава за возачот

Chery во Шангај го претстави стилскиот и спортски Tiggo Sport Coupe Concept, чиј волан во автономниот...