full screen background image
Search

ТАГ:

SEAT ќе го предводи развојот на достапни електрични возила во рамките на Volkswagen групацијата

SEAT ќе биде задолжен за развој на целосно-електрични градски возила кои ќе чинат помалку од...

Cupra го освежи Leon Cupra R ST – Караванот катапултира „до стотка“ за 4.9 секунди!

Cupra – спортскиот бренд на SEAT – го освежи Leon Cupra R ST, и сега караванот има 300 коњски сили, 400...

ПРЕМИЕРА: El-Born е првиот целосно-електричен автомобил на SEAT

SEAT во Женева ќе го претстави el-Born – концептот за електрично возило кое треба да пристигне...

ПРЕМИЕРА: Minimo електричниот концепт на SEAT е визија која ќе стане реалност во 2021!

SEAT го искористи Mobile World Congress во Барселона да ја покаже својата визија за иднината на урбаната...

Изненадување: Cupra го претстави Formentor концептот!

Cupra брендот на SEAT тукушто го претстави Formenter купе-SUV концептот кој ќе го има своето сценско...

SEAT најавува нов концепт за мобилност кој ќе го претстави на 25-ти Февруари

Mobile World Congress ќе започне наскоро, а SEAT ќе го искористи настанот во Barcelona за да претстави нов...

Сакате брз караван? Како ви звучи Seat Leon Cupra ST со 520 коњски сили?

Siеmoneit Racing се тука за да ги задоволат вашите потреби за налудничаво-брз караван – за нешто...

ТЕСТ: SEAT Leon 2.0 TDI 150 FR – Дизелски хот хеч?

Поминавме малку време со спортската варијанта на новиот Leon – онаа со ознаката FR – и некако,...

JE Designs подготвија SEAT Ateca наменета за секаков терен

Тјунерите од JE Design подготвија нешто несекојдневно за популарната SEAT Ateca – а тоа е All-Terrain...

Cupra планира да лансира седум нови модели до 2021

Cupra брендот на SEAT планира да лансира седум нови модели до 2021, меѓу кои и SUV кој воопшто нема да...

Новата Cupra Ateca е побрза од првично најавеното!

Првиот модел на новиот Cupra бренд наскоро ќе пристигне во салоните ширум Европа – и може да...

SEAT го претстави новиот голем SUV – добредојде Tarraco!

Шпанскиот производител го претстави својот трет и најголем SUV – посакајте му добредојде...

Малата SEAT Arona добива целосно-дигитална табла со инструменти

По хечбекот Leon и поголемиот SUV – Ateca – малата Arona е третиот модел на SEAT кој добива...

Leon Cupra ST Carbon Edition – Супер брз семеен караван!

Специјалната серија која ја носи ознаката Carbon Edition ќе биде произведена во ограничен број...