full screen background image
Search

ТАГ:

SEAT го продаде милионитиот SUV

Најпродаваниот SUV модел од гамата на SEAT е најмалата Arona, а зад неа се Ateca и Tarraco.

Порше Македонија и понатаму предводи во сферата на енергетската одржливост за електрична мобилност

Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење на електрични и хибридни возила...

Во салонот на SEAT пристигна освежената Arona!

Најмалиот SUV на SEAT – компактната и популарна Arona – неодамна доби освежување, а од денес...

AUTOBEST го прослави 20-годишниот јубилеј со гала вечер

Минатата седмица се одржа AUTOBEST гала настанот за оваа година, на која официјално му беше...

ПРЕМИЕРА: Cupra UrbanRebel Concept е визија за урбан спортски електричен автомобил!

Спектакуларниот концепт кој се вика UrbanRebel е визијата на Cupra за електричен градски спортски...

ПРЕМИЕРА: Seat ја претстави и обновената Arona

Шпанскиот бренд ја претстави обновената Arona, која покрај новиот ентериер доаѓа и со...

ПРЕМИЕРА: SEAT ја претстави освежената Ibiza

Seat неодамна ги најави освежените Ibiza и Arona – па ајде прво да го разгледаме освежениот...

SEAT се подготвува да ги претстави освежените Ibiza и Arona

Шпанскиот бренд се подготвува да ги освежи Ibiza и Arona – најавува еволуција на екстериерот и...

ПРЕМИЕРА: Cupra Formentor VZ5 – Пет-цилиндерски врескач со скоро 400 коњски сили!

Cupra брендот на SEAT расте – и тоа на навистина забележлив начин. Тукушто го претставија Formentor...

ИНТЕРВЈУ: Д-р. Златко Муцунски, Порше Македонија – Што подобро ги запознаеме електричните возила, неизбежно е да ги засакаме. Останатото е лесно.

Volkswagen групацијата е еден од најголемите светски играчи на автомобилскиот пазар, а таа улога...

Златно Тркало 2021: Ова се финалистите!

Откако ја објавивме широката листа на модели кои ги исполнуваат условите за учество на...

ABT го засили 1.5 TSI турбо-бензинецот на VW групацијата на 190 коњски сили

Германската тјунерска компанија претстави пакет за засилување на перформансите на...

SEAT го прославува 70-тиот роденден!

Во текот на изминатите 70 години, SEAT лансираше вкупно 75 различни модели – и низ тие 70 години...

ТЕСТ: SEAT Leon 1.5 TSI DSG FR – Технолошка трансформација на шпанскиот бестселер!

Поради неговиот карактер, Leon секогаш заземал посебно место во својата класа, а ние меѓу...