maserati – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Maserati го претстави MC20 Notte – првото ограничено издание на новиот суперавтомобил

Кога производителот лансира нов суперавтомобил, обичајот после одреден период е да се...

ТЕСТ: Maserati Grecale 2.0 300 GT – Нова, самоуверена насока за Maserati!

Луксузниот италијански бренд во моментов доживува ренесанса и најважниот нов модел во...

ReDrive станува македонски застапник за Maserati – веќе пристигна и новиот Grecale!

Македонската компанија ReDrive од неодамна е овластена за продажба и сервис за возилата на...

ПРЕМИЕРА: Maserati го претстави новиот GranTurismo

Новиот GranTurismo доаѓа со електричен погон со 750 коњски сили, или пак со 3-литарски Nettuno V6 кој...

ПРЕМИЕРА: Новиот, помал SUV на Maserati се вика Grecale!

Grecale е вториот SUV на Maserati – на самиот старт ќе се нудат неколку различни погонски опции, а...

Stellantis ќе инвестира 30 милијарди Евра во трансформација и електрификација!

Stellantis ги потврди своите планови – најави дека забрзано ќе работи на електрификација на...

Вечерно Кино: Како се произведува Maserati MC20

Maserati овозможи поглед во производството на најспортскиот модел во актуелната гама, во...

Новиот GranTurismo ќе биде првиот електричен модел на Maserati

Maserati ја најави следната генерација на егзотичното купе во маскирана пред-продукциска форма...

Maserati ја претстави хибридната варијанта на Levante

Maserati направи нов чекор во електрифицирањето на својата гама со претставувње на хибридната...

ПРЕМИЕРА: Maserati MC20 – Со новиот супер-автомобил, Maserati храбро оди кон иднината!

Новиот супер-автомобил на Maserati е развиен и конструиран во Модена – и носи нов,...

ПРЕМИЕРА: Maserati Ghibli Hybrid – Втор залет за италијанскиот луксузен седан!

Maserati ќе се обиде да му даде втора шанса на својот седан со новата, хибридна изведба која...

Maserati MilleMiglia Concept е ретро-инспириран хиперавтомобил

Италијанскиот производител наскоро ќе го лансира наследникот на GranTurismo, но фановите на...

Maserati Alfieri пристигнува следната година во три електрифицирани изведби

Италијанската компанија потврди дека следната година на автомобилскиот саем во Женева ќе...

Maserati Levante Vulcano – италијанска ексклузивност во 150 примероци

Maserati Levante Vulcano – италијаните навистина знаат соодветно да именуваат автомобили. Овие три...