full screen background image
Search

ТАГ: ,

LaFerrari пристигнува и како Maserati во 2015

По истиот пример како во 2004-та, кога Maserati го претстави MC12 кој беше базиран на Ferrari Enzo, така во...

Утринска Гимнастика: Maserati Quattroporte Fascination

Италијанскиот бренд претстави промотивно видео во кое ја прикажува нивната визија за...

Технички детали за новиот Maserati Quattroporte

Maserati ги објави сите технички детали за новиот Quattroporte, вклучувајќи спецификации за некои од...

Maserati Ghibli доаѓа наредната година

Неколку дена по претставувањето на Maserati Quattroporte, новите информации кажуваат дека моделот ќе...

Први фотографии: Maserati Quattroporte

Maserati официјално ги претстави првите фотографии од најновата генерација на својот елегантен...

Maserati GranCabrio by DMC

Постои многу добра причина зошто Ferrari не произведува ниту еден автомобил поевтин од California...

Премиера: Maserati GranCabrio MC

Maserati GranCabrio MC ја доживеа својата светска премиера на автомобилскиот саем во Париз.

Maserati планира помал модел со четири врати

Maserati планира за една година да претстави нов седан базиран на Lancia Thema, односно Chrysler 300, во...