full screen background image
Search

ТАГ:

Во салонот на Hyundai пристигна електричниот Ioniq 5!

Светскиот Автомобил на Годината – електричниот Ioniq 5 – од денес е изложен во салонот на...

Електричниот Hyundai Ioniq 5 е Светски Автомобил на Годината за 2022!

Покрај престижната титула за Светски Автомобил на Годината, електричниот кросовер на Hyundai е...

20% од продадените возила на Hyundai во Европа во првите два месеци од 2022 биле електрични!

Купувачите – особено тука во Македонија – се скептични, но продажните бројки си го...

ТЕСТ: Hyundai Sonata 2.5 MPI GLS 180 Premium – Нешто поинакво од Кореја доаѓа.

SUV моделите на Hyundai се наметнаа како привлечни, моќни и популарни – но што се случува во...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2022!

Откако ја објави долгата листа на кандидати, жирито ги објави седумте финалисти – од кои 6...

Новитети во салонот на Hyundai – пристигнаа Sonata и Bayon!

Новата Sonata е голем, комфорен седан, додека Bayon е новиот компактен кросовер на Hyundai.

ТЕСТ: Hyundai i30 1.5 DPI GSL Premium – Рационален и доверлив избор.

Неодамна-освежениот i30 се бори со навистина силна конкуренција – па дали корејскиот хечбек...

AUTOBEST ги објави финалистите за Best Buy Car of Europe за 2022

Autobest жирито ја објави листата на автомобили кои ќе се борат за титулата за 2022.

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

ТУРБО ТЕСТ: Hyundai Tucson HEV 1.6 T-GDI Vision – Изберете хибрид!

Поминавме неколку дена со хибридната изведба на новиот Tucson – и убедени сме дека ова е...

Одличен резултат за Иџе – второ место во Имола!

На првата од двете трки во Имола во рамките на TCR Italy шампионатот, Иџе заврши на второто место...

ПРЕМИЕРА: Hyundai Elantra N има 276 коњски сили и супер-агресивен стајлинг!

По долгото најавување, Hyundai ја претстави спортската верзија на новата Elantra – која може да...

ТЕСТ: Hyundai i20 1.2 MPi Impression – Урбан автомобил на новото време!

Со новиот i20, Hyundai покажува дека сите технологии кои ги нуди кај поголемите модели, може да ги...

ПРЕМИЕРА: Hyundai официјално ја претстави спортската Kona N!

Следејќи ги трендовите и желбите на купувачите, Hyundai ја претстави спортската Kona N – која е...