full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Најмалиот SUV на Hyundai ќе се вика Venue

Hyundai ги следи трендовите во моделските понуди и се обидува да учествува со SUV модел во сите...

ТЕСТ: Hyundai Kona 1.6 7DCT 4WD Premium – Храбро за храбрите!

Нашите пријатели од Авто Чајка ни понудија да поминеме неколку денови со врвната изведба на...

Hyundai му дава спортска нота на Tucson со N Line пакетот

Tucson N-Line е наменет за оние кои сакаат да добијат подинамичен лик кај својот SUV.

Сопственичка на Hyundai Elantra поминала 1.609.000 километри со својот автомобил!

Просечниот возач во Америка поминува околу 22.500 километри годишно со својот автомобил –...

Hyundai го зајакнува WRC тимот со Sébastien Loeb и Daniel Elena

Деветкратниот шампион Loeb потпиша двегодишен договор, а со него доаѓа и совозачот Daniel Elena.

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R, Renault Megane RS и Hyundai i30 N на тробој!

Кој е кралот на долгите правци во сегментот на спортските компакти? Одговорот на ова прашање...

ПАРИЗ 2018: Со i30 N Option Concept, Hyundai ги покажува можностите за персонализација на i30 N

Иако името е Concept, ова е всушност автомобил кој можете самите да го нарачате кога ќе го...

Новиот Hyundai Santa Fe и освежениот Hyundai Tucson претставени во Македонија

Популарниот SUV на Hyundai – Tucson – како и големиот SUV со името Santa Fe вчеравечер беа официјално...

Hyundai го претстави спортскиот i30 Fastback во N-изведба со 250 или 275 коњски сили!

Исто како и обичниот хечбек, и Fastback изведбата на i30 доби моќна N изведба – и под поклопецот...

Hyundai i30 добива малку затегнати линии и нови мотори за новата моделска година

Новите линии на корејскиот хечбек го доведуваат во линија со i30 Fastback, додека новите мотори ги...

Hyundai ја освежи Elantra со затегнат дизајн и нови технологии

За следната моделска година, Elantra добива поагресивен дизајн – а дел од приказната се нов...

Hyundai му дава малку спортски карактер на обичниот i30 со новиот N Line пакет

Визуелните измени кои ги носи N Line пакетот се задолжени да му дадат на обичниот i30 малку од...

Hyundai ќе соработува со компанија од Израел за развој на системи за поврзување

Бидејќи технологиите кои овозможуваат комуникација меѓу возилата и околината околу нив...

Вечерно Кино: Иџе и неговиот Hyundai i30 N TCR на Водно!

Иџе и неговиот тркачки Hyundai i30 N TCR го искористија тркачкиот викенд и го нападнаа Водно –...