full screen background image
Search

ТАГ:

Hyundai ги објави деталите за плаг-ин хибридниот Tucson!

Според податоците кои тукушто пристигнаа од Hyundai, новиот плаг-ин хибриден Tucson ќе има вкупно...

Hyundai и KIA добиваат нова глобална модуларна платформа со опсег до 500 километри

Групацијата Hyundai Motor ја претстави новата електрична глобална модуларна платформа, на која ќе...

Пристигна новиот Hyundai Venue!

Во салонот во Скопје пристигна најмалиот SUV на корејскиот производител – новиот Hyundai Venue!

Идните модели на Hyundai, Kia и Genesis ќе користат мултимедијални системи од Nvidia

Сите идни автомобили од производителите Hyundai, Kia и Genesis, почнувајќи од 2022 ќе доаѓаат сериски...

Hyundai ја освежи електричната изведба на Kona

Корејскиот производител ја модернизираше Kona Electric со визуелни измени и технолошки

Hyundai го најавува спортскиот Tucson N Line

Корејскиот бренд се подготвува за вистинска офанзива со новиот Tucson, а дел од таа офанзива ќе...

Доделени првите награди Златно Тркало!

Вчеравечер под строги протоколи беа официјално доделени наградите на победниците на првиот...

ПРЕМИЕРА: Hyundai i20 N напаѓа со турбо-бензинец и 204 коњски сили!

Најмалиот член на N-семејството на Hyundai тукушто ја имаше својата официјална премиера – и...

Hyundai го најавува малиот спортист i20 N

Корејскиот бренд ги објави првите најавни фотографии од претстојниот i20 N, пред да се појави...

ПРЕМИЕРА: Hyundai i20 N Line напаѓа со спортски детали и 120 коњски сили!

Субкомпактниот хечбек на Hyundai добива 1-литарски T-GDI турбо-бензинец со 120 коњски сили, но и грст...

Hyundai ја претстави тркачката Elantra N TCR!

Hyundai ја претстави новата тркачка Elantra N TCR – која ги исполнува условите за натпреваруѕвање...

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави освежениот i30 N – кој сега добива супер-напреден DCT менувач.

Новиот Hyundai i30 N е побрз, помоќен и полесен, но добива и модерен автоматски менувач со двојна...

Hyundai се подготвува да го претстави и освежениот i30 N!

Освежениот спортски хечбек на Hyundai не само што ќе добие затегнат дизајн и подобри...

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави радикалниот нов Tucson!

Hyundai ја претстави најновата генерација на супер-популарниот Tucson, кој покрај новиот дизајн,...