dfsk – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: DFSK Forthing T5 Evo 1.5 197 DCT7 Exclusive – Забележлив, динамичен, привлечен!

Новиот T5 EVO на DFSK се наметнува не само со богатата опрема и моќниот мотор, туку и со...

ТЕСТ: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT – Темелно унапредување за кинескиот SUV

Кога пред неколку години за прв пат седнавме зад управувачот на DFSK Glory 580, тоа всушност ни...

Новиот DFSK Forthing T5 EVO пристигна во Македонија!

Интересниот и супер-модерен SUV на кинескиот гигант пристигна во салонот на ABC Brother.

Освежениот DFSK Glory 580 пристигна во Македонија

Првиот кинески автомобил кој имавме можност да го возиме неодамна доби темелно освежување и...

ТЕСТ: DFSK Glory 500 Intelligence CVT – Сèстран, практичен и достапен

DFSK станува поредовен на нашите страници – и очекуваме токму за Glory 500 да има вистински...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

ТЕСТ: Seres 3 – Достапен и моќен кинески електричен SUV кој поминува 300 километри со едно полнење на батериите!

Електричните автомобили стануваат реалност. Да, сè уште се скапи и можеби малку егозтични –...

ТЕСТ: DFSK Glory F5 Intelligence CVT – Изненадување од далечниот исток!

Glory F5 ги погодува сите трендовски детали – купе-SUV со привлечни детали, многу, многу...

Seres – електричниот бренд на кинескиот DFSK – ги испорача првите 200 возила во Германија

Кинескиот гигант DFSK своите електрични возила ќе ги лансира под брендот Seres – и 200...

ТЕСТ: DFSK Glory 580 1.5 Т CVT – Не смееме да не ги сфатиме сериозно!

Како и многу други работи, и многу автомобили доаѓаат од Кина – па кога ни се укажа можност...