Вести – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Започнува со работа МК Ауто Експертиз – Нов центар за целосна евалуација и инспекција на возила

Во Скопје се отвора нов центар за темелна инспекција на автомобили чија цел е да помогне во...

Обединетото Кралство ја одложува забраната за продажба на возила со мотори со внатрешно согорување до 2035

Премиерот на Обединтото Кралство, Риши Сунак објави дека се менува стратегијата за целосна...

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во Европа по петти пат годинава

Побарувачката за електрични возила расте – а доказ за тоа е фактот дека петти пат...

Новата BMW Серија 5 пристигна во Македонија!

Во салонот на BMW во Скопје пристигна новата „Петка“!

Бидете горди, испишавме нова историја! Иџе е трикратен европски шампион!

Откако ги освои титулите во 2014 и 2015, Игор Стефановски Иџе повторно се закити со титулата...

Porsche ја подготвува новата Panamera и најавува дури четири плаг-ин хибридни погонски опции

По темелното освежување на Cayenne, Porsche ја подготвува и новата Panamera, за која најавува дека ќе...

Новиот Jeep Wrangler пристигна во Европа

Jeep неодамна го освежи Wrangler за домашниот, американски пазар – но од денес новиот Wrangler е...

Регулаторна: Бензините поскапуваат по еден денар, дизелот два ипол денари

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дена од вечерва на полноќ цените на горивата ќе...

Томас Шефер: SEAT е посилен од било кога!

Како реакција на гласините кои се појавија во некои од светските медиуми, извршниот...

JLR воведува 5-годишна гаранција за сите модели на Range Rover, Defender и Discovery

Од 1ви Септември сите нови модели на Range Rover, Defender и Discovery имаат гаранција која ќе трае 5 години...

Toyota ја стартува Open Labs програмата и со своето огромно искуство ќе поддржи иновативни старт-ап компании

Со стартувањето на Open Labs, Toyota поставува нова платформа чија намена е да ги поддржи...

Во салонот на Mercedes-Benz пристигнаа новите GLE и GLE Coupe

Во салонот на Mercedes-Benz во рамките на Мак Аутостар пристигнаа освежените GLE и GLE Coupe кои со себе...

Mercedes-AMG сепак нема да ги врати V8 моторите во C63 и E63

Неодамна осамнаа гласини дека Mercedes-AMG планира да ги врати V8 моторите во моќните C63 и Е63 – но...

Владо Јаневски е новото лице на Nissan Qashqai

Лидер во Eвропскиот сегмент на кросовери – со моќен став, аеродинамично компактна форма,...