full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Идните модели на Hyundai, Kia и Genesis ќе користат мултимедијални системи од Nvidia

Сите идни автомобили од производителите Hyundai, Kia и Genesis, почнувајќи од 2022 ќе доаѓаат сериски...

Регулаторна: За половина денар се намалува цената на „95-ката“, за половина се зголемува на дизелот

Од вечерва на полноќ имаме уште едно, мало зголемување на цените на некои од горивата.

Карлос Таварес: „Ќе преживеат само оние со Дарвиновски дух“

Претседателот на PSA – Carlos Tavares – кажа дека ќе има уште трансформации во автомобилскиот...

Mercedes-AMG GLA и CLA 35 пристигнаа во Македонија!

AMG-изведбите на новите GLA и CLA – кои имаат по 306 коњски сили – пристигнаа во салонот на...

Mercedes-AMG GT Black Series е најбрзиот сериски автомобил на Нирбургринг!

Најновата и најсилна изведба на моделот AMG GT заврти еден круг на „Зелениот Пекол“ за само 6...

Обединетото Кралство ќе ја забрани продажбата на возила со конвенционални мотори од 2030

Обединетото Кралство објави дека продажбата на возила со конвенционални мотори со...

Mercedes-AMG GT4 го украде рекордот на Нирбургринг од Porsche Panamera

Mercedes-AMG GT4 постави ново најбрзо време на „Зелениот Пекол“, со што повторно ја зема титулата...

Ford нуди можност за финансирање на сите модели

Македонскиот импортер на возилата на Ford – Ми-Да Гранд Моторс – ја објави соработката со...

Пристигна освежениот Kia Rio – Ветува технологии од поголеми автомобили и освежен дизајн

Во салонот на Kia Motors Macedonia веќе може да се види освежениот Kia Rio. Надградениот модел се...

Пристигна освежената SEAT Ateca

Во салонот на шпанскиот бренд во Скопје веќе е пристигната и изложена освежената Ateca.

ИНТЕРВЈУ: Дејан Христов – Македонскиот дизајнер на автомобили чии дела се познати ширум светот!

Ретки се моментите кога можеме да прочитаме дека зад некој успешен автомобилски дизајн стои...

Регулаторна: Горивата поскапуваат за 1, односно 1.50 денари!

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ ќе се зголемат...

Autobest признанија за Citroën, Škoda, Jaguar Land Rover, Toyota, Френк Стивенсон и Тото Волф!

Autobest жирито ги додели наградите Companybest, A Star is Born, Designbest, Smartbest, Safetybest и Sportbest.

Новиот Peugeot Partner е достапен во 2.1.0 Let’s Go! кампањата на Peugeot

Како дел од 210-годишнината на брендот, Peugeot подготви нова, специјална понуда за...