full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Peugeot најавува – пет нови електрични модели во следните две години, годинава пристигнуваат Е-3008 и E-5008!

На E-Lion Day кој се одржа денес, францускиот бренд ги најави своите планови за следните неколку...

Компанија за бродски транспорт одлучи да не пренесува електрични возила поради ризик од пожар

Норвешката компанија за бродски транспорт Havila Kystruten одлучи дека веќе нема да транспортира...

Mercedes-Benz ќе им даде бонус од 7.300 Евра на вработените во Германија

Повеќе од 25 години, Mercedes-Benz дели дел од профитот со вработените во Германија и оваа година...

Рико Вуков ќе продефилира со „службеното“ тркачко Porsche 911 низ Скопје!

Во периодот од 10 до 12 Февруари, Рико Вуков и нашите пријатели од Porsche Club Macedonia ќе...

SsangYong го менува името и станува KG Mobility

Новиот сопственик на SsangYong одлучи целосно да го ребрендира корејскиот производител на...

Линда Џексон за CARclub.mk: Производителите ќе го менуваат дизајнот на SUV моделите бидејќи мораат да бидат аеродинамични

Еуроимпекс, застапникот на Peugeot бренд за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија...

Мало зголемување на цените – горивата поскапуваат за денар, односно денар и половина

Регулаторната Комисија за Енергетика одлучи дека од вечерва на полноќ цените на горивата ќе...

Jeep Avenger е Европски Автомобил на Годината за 2023!

Новиот и најмал член на семејството Jeep е изгласан за Европски Автомобил на Годината на...

Peugeot се подготвува за сериозен настап на Саемот на Автомобили во Брисел

Францускиот бренд се подготвува да ја започне својата електрична година на Саемот на...

C-Series изведбата на Citroen C3 пристигна во Македонија

Со новата C-Series, Citroen кај C3 воведува интересни визуелни додатоци, но и подобрена кабина со...

Прво зголемување на цените на горивата во 2023

Регулаторната Комисија за Енергетика ја направи првата пресметка на максималните цени на...

Во несреќа на моторна санка загина Кен Блок

Годината ја започнуваме со навистина тажна вест – од Hoonigans тимот пристигна известување...

Десетте најчитани тестови на нови автомобили во 2022!

Како што привршува 2022, ја заокружуваме со 26 тестови на различни автомобили – но кои беа...

Електричниот Audi E-Tron GT пристигна во Македонија!

Во салонот на Audi во Скопје пристигна електричниот E-Tron GT со 476 коњски сили и моќни 640 Nm вртежен...