full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Continental WinterContact TS 870 добија високи оцени од германскиот Auto Motor und Sport и британскиот Auto Express

Глобално-познатите Auto Motor und Sport од Германија и Auto Express од Велика Британија ги објавија...

Новото лого на Citroën ја најавува новата возбудлива, енергична и модерна ера која доаѓа!

Citroën денес ги претстави новиот свеж корпоративен идентитет и новото лого – кои...

Големиот, луксузен Range Rover Sport пристигна во Македонија!

Најновата, трета генерација на еден од најпродаваните модели на Range Rover пристигна во...

MG Motor официјално стартува со продажба во рамките на Ми-Да Гранд Моторс!

Првите возила пристигнаа и неколку примероци веќе се продадени – официјално стартува...

Bugatti ќе продолжи со супер-ексклузивните автомобили и во ерата на Rimac

Веќе подолго време се шпекулира дека Bugatti ќе воведе втор паралелен модел во својата понуда,...

Mercedes-AMG утре ќе го претстави електрифицираниот C63 E Performance

Mercedes-AMG утре ќе ја претстави својата нова интерпретација за врвна C-класа – која...

Opel за спортските модели повторно ќе ја користи ознаката GSe

Opel ќе ја пензионира ознаката OPC и на нејзиното место ќе ја воведе значката GSe – која ќе се...

Мотоцентар станува увозник за спортските фелни Japan Racing!

Нашите пријатели од Мотоцентар носат уште еден новитет на македонскиот пазар – одличните...

Kia и Hyundai ќе користат навигација од TomTom

TomTom системот за навигација ќе се користи во сите возила на Kia и Hyundai кои ќе се продаваат во...

Физичките копчиња во автомобилите имаат подобри перформанси од екраните на допир, покажува истражување од Шведска

Резултатите нема да изненадат никого – барем не оние кои ги пробале модерните екрани...

Регулаторна: Горивата поскапуваат, литар дизел ќе чини 101.50 денари

Бензините поскапуваат по половина денар, но цената на дизелот се зголемува за дури 3 денари.

Јужна Австралија воведува посебна возачка дозвола за возење супер-автомобили!

Премиерот на Јужна Австралија најави дека австралиската држава планира да воведе посебни...

Цената на дизелот повторно расте, цената на бензините не се менува

По вчерашното зголемување на цената, од вечерва на полноќ дизелот повторно ќе поскапи – и...

Регулаторна: Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за денар и половина

Со најновата рекалкулација на цените на горивата, малопродажните цени на бензините и...