full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Lamborghini ги објави деталите за погонот на наследникот на Aventador!

Основата на плаг-ин хибридниот погон на наследникот на Aventador и понатаму е 6.5-литарски...

Мотоцентар го официјализираше партнерството со Nexen Tire

Нашите пријатели од компанијата Мотоцентар денес го официјализираа стратешкото...

Два нови модели на Fiat ќе дебитираат оваа година

Извршниот директор на групацијата Stellantis – Карлос Таварес откри дека два целосно нови...

Dacia Sandero е најпродаваниот автомобил во Јануари 2023 во Европа

Најновиот извештај на JATO Dynamics ни кажува дека бројот на нови регистрирани автомобили е...

Ford Kuga е најпродаван плаг-ин хибриден автомобил во Јануари 2023 во Европа

JATO Dynamics објавува дека во првиот месец од 2023 година продажбата на плагин хибридни модели се...

Моќниот Ranger Raptor пристигна во салонот на Ford!

Моќниот Ford Ranger Raptor кон сите четири тркала испорачува 290 коњски сили и скоро 500 Nm вртежен...

2022 беше одлична година за Alfa Romeo!

Минатата година беше навистина добра за Alfa Romeo – продажбата е зголемена, емисијата на...

Златно Тркало 2023: Ова се овогодинешните кандидати за најпосакуван нов автомобил!

Со задоволство ја објавуваме листата на финалисти кои ќе се борат за титулата Најпосакуван...

Alfa Romeo слави 100 години Quadrifoglio!

Ознаката со која Alfa Romeo ги маркираше своите тркачки автомобили за да ги издвои од тркачките...

MG HS е најпродаван автомобил во Обединетото Кралство во Јануари годинава

Големиот SUV на MG кој е достапен со бензински и плаг-ин хибриден погон беше најпродаван нов...

Минатата година беше одлична за Ferrari, вработените ќе добијат огромни бонуси!

Ferrari минатата година испорача 13.221 возило, скоро 20% повеќе од 2021 – но успеа и да го зголеми...

Спектакуларниот нов Peugeot 408 пристигна во Македонија!

Кога Peugeot за прв пат го покажа новиот 408, кажа дека е нов вид на автомобил – и со задоволство...

Се менуваат навиките – Европа купува сè повеќе електрифицирани возила, продажбата на електрични возила е зголемена за 30%

Според најновите статистики од Европската Асоцијација на Производители на Возила (ACEA)...

Renault и Nissan ќе ја реструктурираат алијансата

Во заедничка изјава, Renault и Nissan изјавија дека сакаат да ја зајакнат алијансата и да го...