range rover – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

JLR воведува 5-годишна гаранција за сите модели на Range Rover, Defender и Discovery

Од 1ви Септември сите нови модели на Range Rover, Defender и Discovery имаат гаранција која ќе трае 5 години...

ПРЕМИЕРА: Range Rover Sport SV е нов луксузен знаменосец со 635 коњски сили и карбонски тркала!

Range Rover ја пензионира ознаката SVR за моделот Sport, но на негово место доаѓа Range Rover Sport SV кој е...

Големиот Range Rover добива надграден хибриден V8 со 615 коњски сили и SV Bespoke програма за персонализација!

Британскиот производител на супер-луксузни возила подготви технолошко освежување за...

Jaguar Land Rover ќе се трансформира во JLR, Range Rover, Defender и Discovery ќе станат засебни брендови

Reimagine планот кој го најави британскиот луксузен бренд вклучува трансформација на пристапот,...

За новата моделска година Range Rover Velar добива освежен екстериер, обновена кабина и надграден хибрид

Range Rover подготви освежување за Velar – достоинствениот луксузен SUV не претпе екстензивни...

ТЕСТ: Range Rover Evoque SE D165 AWD A9 MHEV – Полесен, помоќен, подинамичен, порафиниран, подобар!

Со најновата моделска година, Land Rover воведе нови мотори кај своите модели – меѓу кои и Range Rover...

Големиот, луксузен Range Rover Sport пристигна во Македонија!

Најновата, трета генерација на еден од најпродаваните модели на Range Rover пристигна во...

Новиот супер-луксузен Range Rover пристигна во Македонија!

Најновата генерација на супер-луксузниот британски благородник од денес може да се...

ПРЕМИЕРА: Претставен целосно-новиот, супер-луксузен Range Rover

Целосно-новиот Range Rover е поставен на нова платформа, носи грст нови технологии – а од...

Land Rover го најавува новиот Range Rover

Новиот супер-луксузен британски теренец ќе биде претставен следната седмица, но Land Rover веќе...

Land Rover ја прославува продажбата на еден милион примероци од Range Rover Sport

Најпопуларниот модел на Land Rover во последниве години забележа значително достигнување –...

ТЕСТ: Range Rover Evoque D150 S AWD A9 MHEV – Неуморно привлечен!

Најмалиот модел во портфолиото на Range Rover и понатаму продолжува да нè импресионира – а сега...

Доделени првите награди Златно Тркало!

Вчеравечер под строги протоколи беа официјално доделени наградите на победниците на првиот...

Range Rover Velar добива нови погонски опции и плаг-ин хибридна изведба.

Луксузниот Range Rover Velar добива нови погонски опции и моќен плаг-ин хибрид со 400 коњски сили!