full screen background image
Search

ТАГ: , , ,

Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Според официјални изјави од Jaguar, британскиот бренд планира цела гама на супер-спортски...

Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Неколку производители се обидеа да направат луксузен кабриолет теренец, но тоа се покажа...

Jaguar и Land Rover пристигнаа во Македонија!

Новиот салон на Jaguar и Land Rover е во финални фази на подготовка и наскоро ќе биде официјално...

Контролирајте Range Rover Sport преку далечинско со вашиот паметен телефон!

Сега за сега ова е само концепт, но како дел од програмата за автономни возила, Jaguar Land Rover...

Вечерно Кино: Range Rover Sport SVR на Rockingham тркачката патека!

Големите теренци не припаѓаат на тркачките патеки, но тука е SVR верзијата на Range Rover Sport која...

Range Rover by Land Rover SVO and Holland & Holland – Најскапиот и најлуксузен SUV на сите времиња!

Дивизијата на Land Rover за специјални возила и британскиот производител на оружје Holland & Holland...

Range Rover Evoque Autobiography Dynamic – Урбан SUV со 285 коњски сили!

Под предниот поклопец се крие 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 285 коњски сили и 400 Nm...

Lumma Design естетски третман за новиот Range Rover Sport

Германската тјунинг компанија Lumma Design претстави козметички пакет за новиот Range Rover Sport.

Ова е новиот Range Rover Sport!

Новиот Range Rover Sport може да се пофали со навистина многу, но една од најважните работи е новата...

Range Rover го најавува новиот Sport

Неколку месеци по дебито на големиот Range Rover, компанијата го најавува новиот Sport модел кој...

Range Rover Evoque и Dacia Duster ќе се натпреваруваат во 2013 Dakar Rally

Дакар релито започнува на 5ти Јануари 2013 во Јужна Америка. Стартува од Лима во Перу и се...

Панорама: Технолошките тајни на новиот Range Rover!

Новиот луксузен теренец нуди многу технички иновации и многу нови технологии – да...

Lumma ја најавува својата верзија на новиот Range Rover

Беше само прашање на време кога светските тјунери ќе му го посветат своето внимание на...

Range Rover Evoque by B&B

B&B претстави нов тјунинг програм за Range Rover Evoque кој се состои од подобрување на...